Все, що потрібно знати про електронні скерування до лікарів. Роз'яснення НСЗУ

Більшість медичних послуг надаються в Україні безплатно за наявності електронного скерування від лікаря

Про це нагадують у Національній службі здоров'я України, передає "Еспресо.Захід".

Е-скерування можуть виписувати як лікарі первинної допомоги, так і вузькі спеціалісти. Всі лікарі, які працюють в електронній системі охорони здоров'я (ЕСОЗ), мають таку можливість.

Скерування лікар виписує, якщо хоче оцінити стан здоров'я пацієнта та призначити йому лікування, а для цього потрібно, щоб пацієнт пройшов певні дослідження, процедури чи додатково проконсультувався з іншими фахівцями.

Щоб отримати послугу за скеруванням у рамках Програми медичних гарантій, пацієнт повинен звернутися до тих закладів, які уклали договори з НСЗУ.

При створенні скерування в електронній системі охорони здоровʼя лікар вказує одну або кілька медичних послуг, якщо вони стосуються однієї проблеми. Наприклад, скерування на консультацію ендокринолога, УЗД щитоподібної залози та гормональні дослідження. Таке скерування буде під одним номером (16-значним кодом, який складається з цифр і літер), але діятиме як "перепустка" до трьох кабінетів — вузького спеціаліста, фахівця з УЗ-досліджень та в лабораторію для здачі крові. Номер надійде на телефон пацієнта, вказаного в декларації, у вигляді СМС-повідомлення. Код потрібно буде надавати щоразу при отриманні кожної з послуг, зазначених у скеруванні.

Скерування можуть бачити тільки ті лікарі, які зареєстровані та авторизовані в ЕСОЗ. Скерування конкретного пацієнта може бачити лікар, який його створив і лікар, який його закрив, тобто надав пацієнту вказану медичну послугу. Виняток — скерування на лабораторну діагностику. Його може закрити середній медичний персонал. Доступ до медичної історії, зокрема виписаних і погашених скерувань, має сімейний лікар.

Якщо пацієнт лікується у вузького спеціаліста, не потрібно кожного разу отримувати скерування у сімейного лікаря. Його виписуватиме той лікар, який займається лікуванням цього пацієнта.

До яких лікарів скерування не потрібне:

Також скерування не потрібне, якщо пацієнт потребує екстреної медичної допомоги.

На час дії воєнного стану лікарі можуть виписувати як електронні, так і паперові скерування, якщо через певні обставини, наприклад, зник інтернет або електропостачання, лікар не має доступу до електронної системи охорони здоровʼя.

Заклади, які уклали договори з НСЗУ, на час дії воєнного стану зобов'язані приймати пацієнтів як з електронними, так і паперовими скеруваннями.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.