Врятувати Карпати від забудови: активісти створили петицію про захист гірського масиву Свидовець

Екоактивісти створили петицію Free Svydovets проти забудови однієї з найцінніших карпатських екосистем - гірського масиву Свидовець

Про це повідомила комунікаційниця напряму "Рідкісні види" WWF-Україна Сузанна Тимочко, передає "Еспресо.Захід". 

"Знищення унікального давньольодовикового ландшафту, високогірних полонин, забруднення ґрунтів та поверхневих вод, знищення оселищ рідкісних видів тварин і рослин - це ціна за ще один сумнівний бізнес-проєкт у вигляді курорту. Так, на Свидовці необхідно розвивати туризм і місцеві громади, але не у такий незаконний спосіб і не ціною знищення дикої природи, користуючись воєнним часом, коли увага суспільства прикута до передової. У той час, коли увесь світ переглядає старі, шкідливі для природи та неефективні принципи розвитку туристичної галузі та розвиває сталий туризм - в Україні ж досі сповідуть "печерний" споживацький підхід. але це необхідно змінювати!" – написала Сузанна Тимочко.

У петиції йдеться, що Свидовецький масив — один серед найцінніших осередків біорізноманіття українських Карпат із щонайменше 93 видами флори та фауни, які включені до Червоної книги України (2009), понад сотнею регіонально рідкісних для Закарпаття видів рослин й тварин, ендеміків й реліктів, десятками рідкісних європейських типів оселищ та рослинних угруповань Зеленої книги України (2009), фрагментами приполонинських пралісів, а також із 7 унікальними для України льодовиковими озерами й льодовиковими формами ландшафту, які можуть зникнути назавжди.

"Зробити процес обговорень публічним і відкритим. Не змінювати цільового призначення земель гірського масиву Свидовець. Захистити Свидовець від тотальної забудови. Зберегти екосистеми басейну річки Тиса та високогір’я Свидовця, шляхом створення нових природоохоронних територій. Посилити контроль за веденням лісового господарства. Cприяти розвитку зеленого туризму на територіях місцевих громад і традиційних для регіону видів господарства", - вимагають екоактивісти.

Підписати петицію можна за посиланням.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінкутелеграм-канал та твіттер.