Врятували десятки бійців: до Львова привезли ноші з Бахмута

Їх називають Бахмутською плащаницею, бо ці медичні ноші врятували десятки важкопоранених українських воїнів, всі вони вижили та одужали

Про новий експонат у воєнно-історичному музеї Будинку офіцерів у Львові розповідає  "Еспресо.Захід".

Бойовий медик Володимир Розвєзєв служив під Бахмутом, у зоні найгарячіших боїв. У ті дні військовий дав собі обіцянку, якщо вони із побратимами вийдуть звідти живими, то ці ноші передадуть до цивільних, як нагадування про те, якою ціною дається боротьба українським воїнам.

Ці ноші непрості. Справа в тому, що всі поранені, якими бойовий медик Володимир із побратимами виносив поранених до стабілізаційного пункту, вижили. На цих ношах жоден боєць не помер. І кров, яку ви бачите на них – це кров живих людей, які, дай Боже, відсвяткують із нами перемогу", – розповідає волонтерка Наталія Сулейманова, яка приїхала до Львова передати ці ноші у музей.

Побачити їх можна у музеї кожного дня, разом із експозицією, присвяченою різним етапам історії української боротьби. 

"Це дуже знакова річ, – говорить український актор та військовий Дмитро Лінартович, якому такі ноші колись також врятували життя. – Ми звикли ніж, до прикладу, ще щось таке. А тут раптом ноші, медики. От у цьому зброя – врятувати життя".

Він підкреслює, що саме такі ноші надзвичайно зручні для медиків, і саме таких вони найбільше потребують. З ними легко працювати в умовах боїв та обстрілів, вони компактні та легкі у використанні.