Власники паїв можуть втратити землю, якщо ділянка не має кадастрового номера

З 1 січня 2025 року таку землю автоматично вважатимуть комунальною.

Сертифіката на земельний пай не досить, аби вважатись власником цєї землі. Потрібно обов'язково оформити право власності на земельну ділянку й отримати кадастровий номер. Як пояснюють у Міністерстві юстиції, якщо власник чи спадкоємець цього не зробить, то з 1 січня 2025 року він вважатиметься таким, що відмовився від земельної ділянки, передає "Еспресо.Захід".

"Отримання кадастрового номера земельної ділянки, яка вже належить особі на підставі державного акта про право власності на землю, але в якому відсутній кадастровий номер, є необхідною умовою для реєстрації самого права власності на земельну ділянку", – пояснюють у Міністерстві юстиції. 

Як пояснила "Еспресо. Захід" заступниця голови ГУ ДПС у Львівській області Галина Романишин, на Львівщині є тисячі невитребуваних земельних паїв. За її словами, з 1995 року, коли відбувалася приватизація земель, селяни отримували сертифікати. Багато хто думав, що цього документа достатньо, однак право власності на пай треба було оформляти додатково. Зрештою, діти й онуки, які не жили в селі, не бачили потреби оформляти право власності на земельний пай. Однак тепер, коли землю сільськогосподарського призначення можна продати, ситуація змінилася. 

"Змінилися покоління, правонаступники не отримали права власності, і великий відсоток паїв залишається невитребуваними. Однак навіть якщо спадкоємці не мають документів, але знають, що мати чи бабуся отримували сертифікат на пай, вони можуть звернутись до сільської ради (чи старостату). Записи про це в земельних книгах мусили зберегтися. На основі цього вони можуть оформити право власності на цю землю. Інакше з 2025 року всі невитребувані паї перейдуть у комунальну власність".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку