Жительку Каховки підозрюють у пособництві окупантам: схиляла жителів до отримання російських паспортів

Правоохоронці оголосили підозру "чиновниці" з Херсонщини, яка сприяла в оформленні документів на отримання російського громадянства для 150 людей

Про це повідомили у Тернопільській обласній прокуратурі, передає "Еспресо.Захід".

За даними слідства, жінка з червня 2022 року по січень 2024 року, займаючи керівну посаду у "центрі соціального обслуговування населення", створеному на тимчасово окупованій території Каховської міської територіальної громади Херсонської області, вчинила умисні дії, спрямовані на допомогу державі-агресору, окупаційній адміністрації РФ, шляхом реалізації й підтримки їх рішень та дій, чим завдала шкоду Україні.

"Будучи керівником центру, вона організовувала його роботу, призначала та звільняла з посад підпорядкованих працівників, а також виконувала інші організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції в даній установі, у відповідності до законодавства РФ", - йдеться у повідомленні.

Крім того, за її спряння організовували виїзди до пенсіонерів і осіб з обмеженими можливостями бригад "специалистов ГУ МВД России по Херсонской области" та оформлені документи на отримання російського громадянства для понад 150 осіб. Це було у травні 2023 року. Також за "заслуги" перед окупантами у Москві її відзначили подякою держави-агресора.

Добровільно пішла на співпрацю з окупантами

Водночас в Службі безпеки зазначили, що "чиновницею" виявилася 44-річна жителька районного центру, яка до початку повномасштабного військового вторгнення росіян працювала головним бухгалтером Каховської міськради.

"Після захоплення міста загарбниками вона добровільно пішла на співпрацю з представниками органів окупаційної адміністрації Херсонщини та очолила місцевий територіальний центр соціального обслуговування, який згодом росіяни перейменували у "Государственное казенное учреждение Херсонской области "Каховский комплексный центр социального обслуживания населения", - зазначили в СБУ.

Що загрожує пособниці окупантів

Відтак жінці заочно оголосили підозру в пособництві державі-агресору (ст. 111-2 ККУ). За співпрацю з ворогом їй загрожує до 12 років позбавлення волі.

"Оскільки на даний час підозрювана переховується від правосуддя на тимчасово не підконтрольній українській владі території, правоохоронцями проводяться комплексні заходи для її притягнення до відповідальності за злочини проти України", - додали у спецслужбі.

Застереження: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.