Близько 30% волонтерів припинили свою діяльність через папери, – волонтер Олександр Лабецький

На його думку, впровадження електронної системи волонтерської допомоги лише збільшило кількість документів, які потрібно зібрати для допомоги фронту. Через це ми зараз маємо "паперову армію" та "паперове волонтерство"

Про це він розповів у програмі "Війна і волонтери", журналістки "Еспресо.Захід"

"Частина волонтерів припинила свою діяльність через бюрократію, коли запровадили електронну систему, – наголошує Олександр Лабецький. – До прикладу,  для того, щоб в Україну заїхав ящик шкарпеток, який передали з Польщі, нам потрібен лист-звернення до донора: будь ласка, надайте нам ящик шкарпеток. Далі донор підтверджує, що він нам надає цей ящик. Далі формуємо електронну декларацію в автоматизованій системі, що ми веземо цей ящик, вписуємо туди номер машини й водія, який це перевозитиме. Оформлюємо цю декларацію. Потім вона перетинає кордон, ми забираємо цю митну декларацію до себе на склад. Від водія отримуємо акт приймання на складі й у себе по внутрішніх документах призначаємо людину, відповідальну за ці шкарпетки на складі. Коли ми комусь видаємо їх, повинні скласти акт прийому-передачі. І обов'язково має бути копія паспорта, ідентифікаційного, статус УБД або інші підтверджувальні документи військового. Ось це правильний ланцюжок. І це може бути ще не повний пакет документів. Тобто в нас для того, щоб заїхав ящик шкарпеток, потрібно 12-16 документів", – пояснює волонтер. 

За його словами, таке ж відбувається в армії. 

"Хлопці, які займаються логістикою, волають. Більшість волонтерів надсилають допомогу, щоб вона була вже і негайно. А спробуйте домогтися акта на якісь енергетичні напої чи енергетичні батончики. Їх розписати треба на кожного військовослужбовця за віком, зростом, кількістю калорій на кожен день. Це паперова армія, паперове волонтерство вбиває всіх. Ми вже бачимо, що з впровадженням електронної системи від 20% до 30% волонтерів призупинили свою діяльність".