Вистачить на пів рентгена: у Львові хочуть більш як двічі урізати видатки на розвиток медицини

На придбання обладнання для медзакладів Львівської громади заклали всього два млн, тоді як запитів від лікарень та поліклінік є майже на 100 млн.

У проєкті бюджету розвитку Львівської громади на 2022 рік, який затвердив виконавчий комітет, на медицину передбачили всього 205 млн грн, тоді як на цей рік  було 460 мільйонів. Окрім того, більшість коштів піде на завершення розпочатих ремонтів, тоді як на придбання нового обладнання заклали мізер. Про це "Еспресо.Захід" заявив голова комісії охорони здоров’я та соціального захисту Валерій Веремчук. 

"Як на мене, основна проблема запропонованого бюджету розвитку – надто мала сума на медицину. 205 млн грн – це більш ніж вдвічі менше, ніж ми виділяли у 2021 році, – каже Валерій Веремчук. – Друга проблема: на медичне обладнання закладено всього два мільйони гривень. Це пів хорошого цифрового рентген-апарату. Наша комісія вважає, що на закупівлю обладнання треба передбачити в межах 100 млн грн, бо є запити від лікарень та поліклінік. Без сучасного обладнання якісна медицина не працює”.

За словами Валерія Веремчука, ще одна проблема – це розподіл коштів між медичними закладами. Адже з тих 205 мільйонів, які передбачені у проєкті, майже третя частина піде на лікарню швидкої допомоги. 

"У нас є три територіальні медичні об'єднання. До ургентного ТМО входять  Лікарня швидкої медичної допомоги, 8-ма лікарня і дитяча лікарня на Орлика. Друге ТМО – планове. Туди увійшли чотири лікарні. Третє – акушерство і гінекологія – пологовий на Мечнікова і 3-тя лікарня. Юридичними особами є саме ті три ТМО, хоча вони мають відокремлені структурні підрозділи, – каже Валерій Веремчук. –  Звісно, що перше ТМО найбільше за обсягом. У них сумарно понад від тисячі ліжок. Але, як на мене, треба говорити також про кількість пацієнтів, яким вони надають допомогу протягом року. На жаль, за 2021 рік ми ще не маємо цих даних. Звичайно, треба закінчити ті ремонти, які уже розпочались. Власне, велика частина коштів йде саме на завершення тих робіт. Щодо нових проєктів, то велике питання, чи при такому фінансуванні ми це зможемо зробити. Тому я за те, аби не починати нові ремонти, якщо ми не впевнені, що зможемо завершити їх до кінця року. Ми активно працюємо у комісії, консультуємось з лікарями, аби зрозуміти, які об’єкти потребують негайного фінансування, а які можуть зачекати. Але однозначно ми наполягаємо, що фінансування медицини у бюджеті розвитку треба збільшити".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку