Виробляють кисень з повітря: у лікарні швидкої допомоги Львова запрацювали дві кисневі станції

Лікарня зможе самостійно забезпечувати себе половиною необхідного кисню

У міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги Львова запрацювали дві нові кисневі станції американського виробництва, які самостійно виробляють кисень із повітря. Про це повідомили у Львівській міськраді, передає "Еспресо.Захід".
 
Кисень зі станцій подаватимуть в операційні та у відділення інтенсивної терапії.
 
За словами завідувача відділення нефрології та діалізу лікарні швидкої допомоги Михайла Каленікова, одна киснева станція подає 520 літрів кисню у хвилину. Тобто дві такі станції, з однаковою потужністю, можуть подавати понад 1000 літрів кисню.

До цього лікарня змушена була купувати близько 4 тисяч кубів рідкого кисню у Львівського хімічного заводу. Тепер вона купуватиме вдвічі менше.
"Кисневі станції працюють за таким принципом: компресори з вулиці беруть повітря, наганяють його у резервуари, здійснюючи там тиск на кисневий генератор, в якому є сорбент. Цей сорбент відділяє кисень в одну сторону, а азот в іншу – тобто повертає його назад у повітря. А кисень йде у розсіювач, і звідти він потрапляє у відділення. Таку ж технологію виробництва кисню застосовують в усіх світових клініках", - пояснив Михайло Каленіков.

Варто додати, що крім кисневих станцій, у лікарні раніше також встановили два кріогенні газифікатори для збереження і подачі кисню. Відтак, два кріоциліндри і дві кисневі станції дадуть змогу повністю забезпечити потреби пацієнтів у кисневій терапії.
 
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал