Вихідні у Львові. Родзинки для відпочинку від "Еспресо.Захід"

Рекомендуємо найкращі родзинки культурної мапи міста 10-11 липня.

Театри

Львівська опера

10.07. Концерт "Присвята Богодару Которовичу". Проєкт "Bo Go Dar", присвячений пам’яті легендарного українського скрипаля Богодара Которовича (1941-2009). У програмі концерту прозвучать твори з репертуару Богодара Которовича та Петра Полухіна: віртуозні композиції Нікколо Паганіні, Мануеля де Фалья, Альберто Гінастери, сучасної української композиторки Вікторії Польової та ін. в аранжуваннях для скрипки та гітари. Солісти: Мирослава Которович (скрипка), Богодар Клименко (скрипка), Владислав Індик  (гітара). Поч. о 19:00.

11.07. Концерт "Скрипка&Віолончель". Відомі українські музиканти Марко Комонько і Назар Джурин підготували особливу програму з камерних творів  Й. С. Баха, В. А.Моцарта та М. Равеля. Поч. о 16:00.

Театр ім. М. Заньковецької 

10.07 – Вистава "Тригрошова опера" (прем'єра) за Бертольдом Брехтом. Режисер-постановник Максим Голенко.  Вперше в Україні заньківчани отримали офіційний дозвіл на постановку світового шлягеру. Найвідоміший твір німецького драматурга Бертольта Брехта з музикою Курта Вайля про любов, дружбу та зраду. Поч. о 19:30.

11.07 – Комедія "Віват, Бушон!". Бушон – маленьке містечко, якого немає на жодній мапі. Очолює містечко дуже заповзятливий мер – Жак. З казни Евросоюзу він вміло "викачує» кошти на облаштування щасливого життя довіреної йому громади. За документами в містечку процвітає "бананова плантація", яку щодня на підвіконні поливає секретарка, активно розвивається школа, в якій навчаються чотири учні, один з яких – сорокасемирічний Ніколя (брат Жака), працює велике сільське господарство, в підтвердження наявності якого чути "бекання" секретарки Одетти... Але раптом – як грім серед ясного неба – до них в Бушон їде "ревізор" з Евросоюзу! Поч. о 18:00.

Перший театр

11.07 – Вистава "Пливе човен" (Режисер Ірина Ципіна). Великодня містерія за мотивами п'єси "Івасик-Телесик" Кропивницького. Уявіть виставу, що не обмежує Вашу фантазію, не ставить візуальних меж. Кожен герой виглядає так, як Ви цього хочете, простір – який забажаєте. Уявили? Наскільки добре у Вас працює фантазія? Перевіримо? Шум вітру. Шелест очерету. Поруч тече річка. А Ви, разом з Івасиком та Оленкою тікаєте від злих Відьом. Але, до цього ще треба дійти. Дорога веде від Чистого четверга до Великодня. Автентичні пісні та відтворення обрядів занурить Вас у вирій подій. Ви відчуєте містерію на смак, запах, Ви її почуєте та доторкнетеся до неї. Але, є одна умова, Ви її не побачите. Готові? Вперед! Поч. о 14:00.

Обласний театр ляльок

10.07 – "Веселі Ангелята". Поч. об 11:00. 

11.07 – "По той бік ширми". Поч. о 12:00.

Львівський органний зал

10.07 "Романтична органна музика" у виконанні Надії Величко. Амплітуда станів коливатиметься між драматизмом і ліричним спокоєм, трагедією й урочистим торжеством, героїчністю і ніжними почуттями. Розкрити всі спектри своїх відчуттів допоможе вам органістка Надія Величко, яка продемонструє всі можливості величного органа. Поч. о 19:00.

11.07 Концерт "Чайковський. Пори року". Виконує Андрій Макаревич (фортепіано). Кожен твір цього  циклу присвячений одному місяцю року та супроводжується віршованим епіграфом. Але більше ніж слова говорить нам сама музика, мелодійна, чуттєва, мінлива за настроєм, як усі пори року – від затишного січня до наповненого передчуттям свята грудня. Поч. о 17:00.

Музеї та галереї

Національний музей ім. А. Шептицького – виставка "Василь Стефаник. Портрети. Історії. Ілюстрації". Масштабний мистецький проєкт – "Генрик Штренґ/Марек Влодарський та львівський модернізм". В історичному корпусі Національного музею – "Росте древо".

Львівська галерея мистецтв – виставка Владислава Шерешевського "Holiday". Виставка т Влади Ралко та Володимира Буднікова "Перемога – тріумф – відпочинок".

Музей етнографії та художнього промислу. Виставка творчості знаних восьми художниць "Жіночі примхи літа". Виставка альтернативної фотографії "Інтеграція світла".

А також проєкт Василя Бажая "4/10" в галереї "Дзига", "Ліс. Потойбічне" Карла Звіринського в "Ya  Gallery", "Хаос і структури" Катерини Ганейчук у "Зеленій канапі", "Неспіймане" Христини Приймак у PM Galleri, "Ар-деко і сучасні тенденції" в артсалоні "Велес", "Бажана площина" Лесі Хоменко  у Lviv Art Cеnter.

Лекції, вечори

У рамках Cafe philosophique Lviv у Центрі міської історії, 10 липня, відбудеться лекція Івана Іващенка "Що таке свідомість?". Розпочнеться подія о 15:00. Вхід вільний, але необхідно зареєструватися. Лекцію прочитає філософ та перекладач Іван Іващенко, філософ і перекладач.



10 липня, о 14:00, відбудеться лекція історика Миколи Балабана у бараці №2 Меморіального музея тоталітарних режимів "Територія Терору" (проспект В'ячеслава Чорновола, 45Г). Вхід на подію вільний. Історик розповість про трагічні події перших двох тижнів німецько-радянської війни з 22 червня по 4 липня 1941 року. Розпочалося все масовими розстрілами НКВС в’язнів тюрем, відступом радянських військ із міста з подальшими масштабними антиєврейськими погромами та завершився стратою польських професорів 4 липня 1941 року. 



Роман Хімей, режисер фільму "Зарваниця", у неділю, у Львівському муніципальному мистецькому центрі розповість історію створення стрічки, ідею і особливості процесу.

"Зарваниця" – це стрічка про паломницький центр, розташований на роздоріжжі католицького та православного світу, який поєднує в собі традиції західного і східного пілігримства. Тисячі християн щороку долають важкий шлях крізь міста і села, аби віддати шану Зарваниці – місцю, де в XIII столітті з’явилася Діва Марія. Вхід на подію за реєстрацією



У неділю о 18:00 у Дзизі відбудеться вечір поезії. Організатори обіцяють добірні вірші та музику. Вхід на подію вільний.

"Поезія – це завжди дещо містично. А коли за справу береться ВІДаюча Жінка – магія буде неодмінно! А якщо вони ще й у колі творчого єднання - це узагалі має вібро-ефект. Налаштовує на потрібні високі частоти, сприяє реалізації бажаного. Отож, запрошуємо Вас повзаємодіяти вібраційно і емоційно на вечорі #ВіброПоезії з поетесою Iреною Слутою Sluta та скрипалькою Мирославою Которович", – пишуть на сторінці події.



У клубі FestRepuliс відбудеться вікенд Midsummer. У суботу локація працюватиме з 14:00. У програмі лекції, вечірки, майстер-класи, концерти. Також буде аніматор для дітей. У неділю прийти можна об 11:00. Всі деталі події за покликанням.

Забави

У неділю в Шевченківському гаю відбудеться фестиваль Народних ремесел. Розпочнуться о 13:00. Організатори підготували святковий концерт, майстер-класи для дітей, козацькі забави, петриківський фейс-арт, народні ігри та забави.

Вхід згідно з тарифами Музею народної архітектури і побуту (Шевченківський гай). Сторінка події тут.



10 липня о 20:00 у Квартирі 35, що в Дзизі, гратиме проєкт КОКА. Це романтично-лірично-провокативне дійство. Вхід на подію – 100 грн. Інші деталі за покликанням.



"Людоньки Порадьте" – імпровізаційне комедійно-психотерапевтичне шоу. Глядачі розказуватимуть про свої проблеми, а коміки намагаються допомогти їх вирішити та зробити це смішно. Подія відбудеться 10 липня о 21:00. Квитки можна придбати за покликанням.

Спорт

У суботу, 10 липня, запрошують на Кубок Лева з велотріалу. Він відбудеться на тренувальному майданчику біля палацу спорту "Динамо". Участь у змаганнях безкоштовна. Повну програму дивіться на сторінці події.

Активності

Усіх охочих та активних запрошують у суботу на прибирання зеленої зони Цитадель з допомогою застосунку EcoHike, який розробили інженери компанії GlobalLogic Ukraine. Толока розпочнеться о 10:00. Збори відбудуться у зеленій зоні Цитаделі (збоку вулиці Коперника). Всі деталі дивіться тут.

Кіно

У прокаті в кіно зараз стрічка, яка підійде для дітей та дорослих. Події анімації "Лука" від Disney та Pixar розгортаються на мальовничому узбережжі італійської Рів’єри. Це історія про дорослішання хлопчика, наповнене морозивом, пастою та нескінченними поїздками на скутері. Головний герой Лука ділить свої пригоди зі своїм новим найкращим другом, але розвагам та веселощам загрожує схований глибоко-глибоко секрет: морські страховиська з іншого світу, які живуть просто під поверхнею води.

Трилер "Льодовий дрифт" розповідає про події на шахті з видобутку алмазів на півночі Канади. Там стається вибух. Шахтарів, життя яких опинилися в небезпеці, потрібно терміново рятувати. Єдиний можливий шлях, яким до них можна дістатися, пролягає по кризі, яка скувала поверхню океану навколо шахти. Досвідчений водій вантажівки очолює рятувальний загін. Кількома вантажівками, кожна з яких важить понад 30 тонн, вони мають дістатися до заблокованих шахтарів, проїхавши по тонкому льоду. Найбільшою небезпекою, після льоду, який тане дедалі швидше, може стати шторм. З усім цим водії знають як впоратись, але на них чекає ще одна несподівана перепона.

Львів'ян кличуть на перегляд драми "Ми є. Ми поруч". Це перша за 11 років робота режисера та сценариста Романа Балаяна. Ідея фільму виникла в нього ще у 1990 році. Фільм повністю чорно-білий. Знімали його у Києві, на унікальну камеру, яких лише кілька в світі. Міжнародна прем’єра відбулася на Варшавському кінофестивалі, де фільм претендував на нагороду за найкращу режисуру. У головних ролях: Ахтем Сеітаблаєв, Катерина Молчанова, Владлен Одуденко, Олеся Островська.

Також у прокаті фільм жахів "Судна ніч назавжди". У центрі сюжету опиняється подружжя, яке тікає від наркоторговців. У пошуках тихого життя вони оселяються подалі від сторонніх очей на мексиканському ранчо. Однак саме ця віддаленість від цивілізації і стане для них проблемою, коли група молодиків вирішить влаштувати для них судну ніч.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку