Відомий дитячий онколог у Львові розповів, як батькам онкохворих дітей не стати жертвою шахраїв
Лікуванням дитячої онкології повинні займатись лише фахівці з підтвердженою кваліфікацією, і лише у медичних закладах, які отримали відповідну ліцензію
Керівник Клініки дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Роман Кізима закликав батьків онкохворих дітей не довіряти сумнівним листівкам й оголошенням, які публікуються в інтернеті, передає "Еспресо.Захід".
Користуючись такими послугами, батьки не можуть мати певності, хто саме їх консультує. "Можливо, спілкування відбувається навіть не з лікарем", - наголошує Роман Кізима.
У ЗУСДМЦ лікуванням онкохворих дітей займається мультидисциплінарна команда, яка проводить всебічну оцінку стану маленького пацієнта та визначає, яке лікування буде для нього оптимальним з урахуванням усіх факторів. До такої команди входить дитячий онколог, хірург, невролог, анестезіолог, спеціаліст із паліативної допомоги, дієтолог, фізіотерапевт і психолог.
Зі слів керівника Клініки, лікувати онкопатології можна у будь-якому віці, не лише до 7 років. Фахівці лікарні можуть розповісти сотні історій одужань як немовлят, так і пацієнтів 17-18 років. Однак батькам слід налаштуватися, що лікування триватиме 9 місяців і більше.
Псевдолікарі дуже часто виманюють у батьків тисячі гривень на ліки, які є простими біологічними (дієтичними) добавками. Й навпаки, у спеціалізованих закладах лікування дитячої онкології забезпечує держава — всі медикаменти та процедури для пацієнтів є безплатними. Препарати, які призначають спеціалісти, сертифіковані та схвалені світовими протоколами терапії.
Дитячий онколог також не радить заходити на різні неофіційні медичні ресурси й не консультуватися онлайн, адже у такому разі ніхто не відповідає за те, що пише. "Для онкохворого кожна хвилина — на вагу золота. Займатиметеся гомеопатією, травками — втратите час. У таких випадках треба йти до лікаря, а не питати поради онлайн", — підсумовує Роман Кізима.
- На Прикарпатті фіксують зростання кількості випадків занедбаного раку.
- Актуальне
- Важливе