Від завтра у Львові запрацює перша "церковна" локація, де можна буде щепитися від COVID-19

Це – шпиталь ім. Митрополита Андрея Шептицького на вул. Озаркевича, 4.

"Сьогодні у нас відбулася чергова розмова з керівником закладу. Завтра (24 листопада. – Ред.) відкриваємо там пункт вакцинації. Починаємо вакцинувати Pfizer, але поступово кількість вакцин будемо збільшувати", - повідомив під час пресбрифінгу директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис, передає "Еспресо.Захід".

Він зазначив, що вакцини на Львівщині є всі і у достатній кількості - Pfizer, Moderna, AstraZeneca, CoronaVac. Людина може обрати ту, якій найбільше довіряє. Найбільшим попитом користується вакцина Pfizer. Це - абсолютний лідер. Друге місце займає CoronaVac.

За інформацією Ореста Чемериса, за станом на вівторок, 23 листопада першою дозою в області вакциновано понад 859 тисяч осіб. Повністю завершили курс щеплень двома дозами більш, як 622 тисячі.

Попри покращення епідситуації, головний медик області закликав не ігнорувати можливість отримати щеплення: "Усі пункти й центри вакцинації працюють у звичному режимі. Ми будемо докладати зусиль, щоб продовжити графік їхньої роботи щонайменше до 20.00, адже у нас є чітке розуміння, що навіть за сприятливої ситуації (зменшення захворюваності зараз) уже навесні ми можемо очікувати чергової хвилі коронавірусної хвороби. Для того, щоб весною ми не констатували, що ця чергова хвиля, знову ж таки, є набагато важчою за попередню, ми повинні вакцинуватися. Щоб навіть якщо буде ріст захворюваності, ця хвиля минула спокійно і ми могли б прожити її з мінімальними, а не з жорсткими карантинними обмеженнями".

Як наголосила інша спікерка, експертка департаменту з імунології Христина Ліщук-Якимович, вакцинація не захищає від повторного інфікування вірусом, але "це - єдиний метод профілактики тяжкого перебігу COVID-інфекції, який зменшує навантаження на систему охорони здоров'я". "Враховуючи, що наші діти повернулися до навчання (відповідно, активного спілкування), хочу нагадати про можливість їх вакцинувати. Це можна зробити, наприклад, у "Чорнобильській лікарні" (Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі. – Ред.), яка активно долучилася до проведення вакцинальної кампанії серед дітей і підлітків Львівщини. Щеплення проводять вакциною Pfizer", - зазначила Христина Ліщук-Якимович.

Як уточнив Орест Чемерис, є три вимоги до вакцинації дітей:

  1. вік 12 років+;

  2. дитина повинна бути щепленою згідно з Календарем профілактичних щеплень;

  3. також повинна бути згода від батьків на проведення вакцинації.

Загалом за інформацією посадовця, в області вакцинувалося вже понад 1 тисяча дітей, і кількість таких дітей збільшується, особливо віком 16-18 років.

Медики підкреслюють: наслідки коронавірусної інфекції можуть бути непередбачуваними і для того, щоб уберегтися самому та вберегти своїх рідних і близьких потрібно активно вакцинуватися.

"Навіть у пікові навантаження, коли ми лікували у стаціонарах близько 3,5 тисяч хворих, то лише 160-170 з них були вакциновані двома дозами. Хворобу вони переносили набагато легше, ніж невакциновані і, як правило, не потрапляли у реанімаційні відділення. Госпіталізації підлягали внаслідок прогресування тяжких хронічних захворювань, які загострилися на фоні коронавірусної хвороби", - розповів Орест Чемерис і додав, що у Моршині, де завдяки масовій вакцинації населення вдалося досягти колективного імунітету, фіксувалися поодинокі випадки захворювання. Більшість хворих лікувалися амбулаторно і лише в однієї жінки був тяжкий перебіг, що пов’язано із загостренням її тяжкої супутньої патології.

Також посадовець звернув увагу, що особи, які були вакциновані, не відчули локдауну: "Могли вільно пересуватися, вільно відвідувати торгові центри... Рано чи пізно Львівщина вийде з "червоної" зони. Швидше за все це відбудеться найближчим часом, оскільки завдяки карантинним заходам, нам вдалося стабілізувати ситуацію. Але через місяць ми увійдемо у святковий період, будемо зустрічатися зі своєю родиною, тому повинні використати той час, що залишився, з користю, зробити максимально те, що від нас залежить, а саме вакцинуватися, щоб можна було безпечно відсвяткувати новорічно-різдвяні свята".

Орест Чемерис повідомив, що при виході Львівщини з "червоної" зони епіднебезпеки, вона автоматично перейде у "жовту", і є пропозиція дозволити у межах "жовтої" зони роботу певних закладів, але лише для вакцинованих осіб. Також він анонсував, що набуде чинності наказ, яким розширить перелік професій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації. "Час та досвід показав, що вакцина діє, тож потрібно вакцинуватися і повертатися до нормального способу життя, забувши про існування будь-яких локдаунів", - підсумував головний медик області.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.