"Від Романа до Йордана": на свята темпи вакцинації на Львівщині можуть різко впасти

У новорічно-різдвяний період люди традиційно менше звертаються за медичною допомогою.

"Ми бачимо, що на цьому тижні темпи вакцинації вже знизилися, – повідомив під час пресбрифінгу регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусної інфекції у Львівській області Олег Когут, передає "Еспресо.Захід". - Я навіть не говорю про вихідні дні. У понеділок (29 листопада. – Ред.) вакцинувалося 17,8 тисячі осіб. Учора (1 грудня. Ред.) – 14,5 тисяч. Ми таких цифр у будні вже давно не мали. В останні кілька тижнів вакцинували щодня як мінімум по 19 тисяч. Ті цифри, які ми бачимо зараз, дуже насторожують. Починаючи від учорашнього дня, тобто від Романа і до Йордана у нас – суцільні свята.

Я б просив тих людей, які ще не вакцинувалися або вакцинувалися лише першою дозою, серйозно замислитися про необхідність вакцинації. Ми звикли на свята збиратися сім'ями, колективами. Тільки вакцинація як специфічний метод профілактики може уберегти нас та наших близьких від захворювання на коронавірусну інфекцію. Не варто забувати й про неспецифічні методи профілактики, такі як носіння масок, дотримання соціальної дистанції та правил особистої гігієни".

Епідеміолог закликав керівників закладів громадського харчування більш уважно поставитися до контролю наявності сертифікатів вакцинації, адже у святкові дні кількість відвідувачів збільшиться: "Це може бути і міжнародне свідоцтво, і негативний результат ПЛР-дослідження на носійство коронавірусу".

Прокоментував Олег Когут і перспективи введення третьої, бустерної дози. "Міністр охорони здоров'я (Віктор Ляшко.Ред.) чітко висловив своє бачення: вакцинацію третьою, бустерною дозою дозволять лише у тому разі, якщо 60% населення України буде вакциновано першою дозою, з них 50% - ще й другою. А нам цих цифр ще довго чекати", – переконаний фахівець.

Він нагадав, що ані хронічні захворювання, ані вагітність не є протипоказанням до вакцинації. Вагітним не можна лише вакцинуватися CoronaVac, а онкохворим слід проконсультуватися зі своїм лікарем. Такі пацієнти можуть приймати ліки, які пригнічують імунітет. Відповідно, вакцина не забезпечить їм належного захисту. А лікар уже підкаже, в який період такій людині краще отримати щеплення.

Регіональний координатор наголосив: всі існуючі вакцини захищають від тяжкого перебігу захворювання при інфікуванні будь-яким зі штамів, зокрема "Омікроном".

"Звісно, це питання ще вивчається вченими. Деякі компанії, як-от Pfizer, приступили до створення нової, специфічної вакцини, яка більш активно захищатиме від коронавірусної хвороби, викликаної цим штамом. Однак можна з певністю казати, що якщо не від інфікування, то від тяжкого перебігу вакцина точно захистить. Тому вакцинуватися потрібно", – підсумував спікер.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.