Від пострадянщини до скейтгірок: у Львові розповіли, як змінили бульвар на Гашека

В Інституті просторового розвитку розповіли про оновлений бульвар на Гашека, як від похмурої пострадянської пішохідної зони перейшли до сучасного бульвару зі скейтовими гірками для дітей

Про це повідомляє Інститут просторового розвитку, передає "Еспресо.Захід".

"Там зазначають, що проєкт не новий, його реалізували ще 2019 року. Це була типова пішохідна алея пострадянського простору з незручними для пересування замощеними великоформатними плитами, неякісним освітленням, ямами та іншим переліком недоліків", - кажуть в інституті.

У роботу було взято головну алею завширшки 4,5 м та завдовжки 226 м.

Фото: Інститут просторового розвитку


"Хоча тут не було звичного дитячого майданчика, ми вирішили облаштувати зону для активного дозвілля дітей. Так на території з’явилися геопагорби з гумовою крихтою, які підходять для катання дітей будь-якого віку на роликах, велосипедах чи самокатах. Фактично, це були перші скейтові гірки у Львові з таким покриттям. Звісно, вони не залишать байдужою жодну дитину. Між головною та додатковою доріжками створили простір для відпочинку та спілкування мешканців мікрорайону. Ще тоді зробили акцент на доступності для маломобільних осіб. У цій зоні розмістили лавки, стільці, сміттєві урни та міцний кам'яний стіл для настільного тенісу", - кажуть у відомстві.

Не менш важливим завданням було й озеленення в проєкті. Багаторічники, партерні, мавританські та звичайні газони, а ще десятки висаджених дерев та кущів – все, щоб зберегти біорізноманіття та створити затишне і приємне місце, де можна сховатися від спеки.

"Освітлення – про нього ми теж подбали. Ліхтарі встановили на висоті 4,5 м. Такий підхід не лише про безпеку вночі. Це ще й чарівна атмосфера, яку створює таке освітлення. А отже, гарна можливість для мешканців насолоджуватися цим простором у темну пору доби. Підсумуємо – вийшов зручний та універсальний простір для мешканців будь-якого віку і комфортне місце відпочинку", - кажуть в інституті.

Фото: Інститут просторового розвитку