"Ви ж не хочете бути в ситуації Польщі 1939 року?". Радослав Сікорський про Угоду між Польщею, Україною і Британією

Угода про співпрацю у сфері оборони та безпеки, підписана 1 лютого між Україною, Великою Британією та Польщею, не означає створення військового союзу, проте полегшить військове співробітництво, зокрема передачу воєнної техніки Україні. На цьому наголошує ексміністр оборони Польщі, депутат Європарламенту.

"Ця угода – це, звичайно, не військовий союз, не гарантія безпеки, в сенсі зобов’язань до походу на війну", - заявив Радослав Сікорський у програмі "Вечір з Миколою Княжицьким" на каналі "Еспресо", - інформує "Еспресо.Захід".

"Британський уряд може надавати такі гарантії. У Польщі це вимагало б трактату, тобто рішення парламенту та президента. Це означає, що тут ми маємо справу з домовленостями відомств про полегшення у справі передачі воєнної техніки, обміну інформацією, військової співпраці, тобто щось корисне, але не на рівні трактату", – зазначив Сікорський.

Стосовно побоювань, чи ця угода не є таким собі "замінником" клопотань про членство України в НАТО, польський політик згадав про саміт НАТО 2008 року, коли Україна надіслала офіційний лист-заявку на План дій щодо членства (ПДЧ), що є першим кроком до вступу до Альянсу. І зазначив, що відтоді "Україна формально не наблизилася до НАТО". Водночас Радослав Сікорський зауважив, що членство в НАТО зовсім не означає для країни негайних оборонних планів, тож не є гарантією безпеки з перших днів членства в Альянсі.

Читайте також: Союз з Британією та Польщею можна розглядати як місток у НАТО, - Олег Синютка

"У НАТО панує переконання, що союз лише наповнює військовими можливостями ці гарантії, які він надав таким державам, як Польща, Болгарія, Румунія чи балтійські держави. Оборонні плани можливих дій у надзвичайних ситуаціях моєї країни були написані лише за адміністрації Обами, а ротаційна присутність у сумі символічних натовських сил з’явилася тільки-но у 2014-2015 рр. Оскільки надання гарантії безпеки – це дуже серйозна справа. Ви ж не хочете бути в ситуації Польщі 1939 року, яка мала британські гарантії безпеки, але яких британці не мали ні намірів, ні практичних можливостей виконання", – сказав польський політик.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.