Верховний Суд ухвалив рішення щодо Свидовця

Верховний Суд повернув справу щодо побудови курорту у Свидовці у першу інстанцію.

Це означає, що скасовано рішення апеляційної інстанції та рішення закарпатського суду.

Про це в коментарі для "Еспресо. Захід" розповіла Софія Шутяк – адвокат, представник міжнародної благодійної організації "Екологія Право Людина".

"Сьогоднішнє рішення суду – це безсумнівна перемога всього українського народу. Адже рішення – забудовувати чи ні – приймає не тільки місцеве населення, а весь народ України, і суд сьогодні це визнав. 

Розглянули касаційні скарги міжнародної благодійної організації "Екологія право людина". Суд частково задовольнив касаційну скаргу в частині скасування рішення Львівського адміністративного апеляційного суду й повернув справу на розгляд у суд першої інстанції. Тобто справа ще не завершена, вона має піти по-новому. 

Це дуже добре. Було б гірше, якби ми програли касацію і залишилося чинним рішення апеляційної інстанції. Тобто скасування рішень означає, що розпорядження вважаються далі незаконними. Єдине – суд обґрунтовує, яким чином це питання треба вирішувати далі", – зазначила Софія Шутяк. 

 

Відтак тепер до 15 днів буде рішення касаційного суду, тоді матеріали справи повертаються в Закарпатський окружний адміністративний суд. І коли вони повернуться, впродовж доби буде призначено новий склад суду і суддя упродовж двох тижнів має призначити справу до нового розгляду.

Сьогодні підтримати незабудову українських Карпат приїхали багато людей, які проти забудови Карпат. Представники ГО "freesvydovets",  "Українська кліматична мережа", "Еко-дія, "Еко-лтава", асоціація готельєрів.

 "Хочу зауважити, що приїхали і місцеві мешканці Рахівщини разом з представником адміністрації, вони дуже агресивно реагують на рішення Верховного суду. Люди думають, що це буде дуже класно. Але їх просто  вводять в оману. Це будівництво не є в межах населеного пункту, а за 60 кілометрів від села. А там уже буде заробіток виключно власників курорту, а не місцевих мешканців. Місцевим треба розвивати зелений туризм у садибах. Бо саме тоді є розвиток громад. У стратегічних документах розвитку Закарпатської області акцент роблять саме на зеленому туризму. Цей туризм є сталий, екологічний і безпечний. А якщо туристичний комплекс є віддалено й окремо, то місцеві мешканці можуть бути лише побічними користувачами", – пояснює Софія Шутяк.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку