"Велике перевтілення": львівські хірурги виправили деформацію грудини у 17-річної дівчини

У лікарні це одужання назвали великим перевтіленням.

17-річна дівчинка з Львівської області через вроджену ваду комплексувала і уникала однолітків. В "Охматдиті" дівчинці зробили сучасну операцію з малоінвазивним доступом. Через деякий час дівчинка буквально розцвіла - на контрольний огляд до лікарні прийшла без комплексів, з макіяжем та усмішкою. Про це інформує "Охматдит", передає "Еспресо.Захід".

Вероніці - 17 років. Дівчинка комплексувала через вроджену ваду - лійкоподібну деформацію грудини. Сім років тому хвороба почала прогресувати - грудина западалася всередину, порушилися дихання, робота серця, постраждали навіть молочні залози, дівчинка часто грипувала, а біль у кістках і втома лише наростала. Також дівчинка комплексувала, майже не спілкувалася з однолітками. 

У Центрі малоінвазивної хірургії "Охматдиту" дівчинці зробили маловінвазивну торакоскопічну корекцію вади. 


Фото: Охматдит

"Це найсучасніший спосіб хірургічного лікування цієї патології і найкомфортніший шанс на повноцінне життя. Коли Вероніка з мамою вперше приїхали до нас, то питали, чи дівчинка буде ходити, чи зможе писати. Патологія прогресувала. Під торакоскопічним контролем (тобто через невеликі розрізи, без значної травми грудної клітки) ми імплантували коригуючу металеву пластину під деформацію, зробили поворот на 180 градусів. Пластина вирівнюватиме деформовану ділянку. З пластиною дитина ходить два-три роки, а потім її видаляють", - розповів  "Еспресо.Захід" Андрій Дворакевич, керівник Центру малоінвазивної хірургії "Охматдиту". 

Зі слів лікаря, це найбільш болюча операція в дитячій хірургії за версією Американської асоціації дитячих хірургів. Але медики "Охматдиту” звели біль після операції до мінімуму. 

"Наші діти після операції продовжують лікування у палаті біля своїх батьків, а не в реанімації. Вони отримують знеболювальне продовженої дії (пролонговану регіонарну анестезію) або через еластомірні помпи, або через інфузійні насоси і делікатні катетери. Ми практично відмовилися від наркотичних знеболювальних, але замінили їх на сучасні ефективні ліки. Цим ми завдячуємо нашим прогресивним анестезіологам. Взагалі виходжування дітей після таких операцій - тонка робота, потребує чіткої взаємодії між хірургами, кардіологом, педіатром і анестезіологом. Тільки так можна досягти результату", - пояснив лікар. 

Вероніку виписали через 5 днів після операції. А вже за кілька тижнів дівчинка приїхала з мамою на контроль справжньою красунею - з укладкою, макіяжем, манікюром і сяючою усмішкою. Дівчинка буквально ожила, позбулася комплексів. Лікарі дозволили їй ходити на фізкультуру у школі і навіть на дискотеки. Тепер вона більше не соромиться себе, а веде активне життя, знайомиться з однолітками і будує плани на майбутнє.

Операційна бригада - Андрій Дворакевич, торакальні хірурги Олег Ленів, Роман Ковальський і Олександр Колодій. Анестезіологічний супровід - Віра Приймакова.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал