Велика середа: традиції і заборони третього дня Страсного тижня 

Це день, коли Ісуса віддали на страждання і смерть. У Страсну середу віряни дотримуються суворого посту.

28 квітня у християн східної традиції Велика середа – третій день Страсного тижня. Цього дня Ісуса прирекли на страждання і смерть. У церковній службі в середу прославляється "грішниця" і засуджується зрада Юди. 

Саме в середу Юда зраджує Спасителя, спокусившись на 30 срібняків. Ця подія застерігає кожного від зради Господа своїми вчинками та нерозкаяними гріхами.

Водночас, за Біблією, у середу Ісус Христос прийшов із учнями у будинок фарисея Симона. Там до Нього підійшла блудниця. Вона припала до ніг Спасителя і почала омивати Його ноги дорогоцінним миром і витирати їх своїм волоссям. Юдейський законник Симон обурився – як може негідна жінка доторкатися до Христа. Однак Ісус заступився за жінку і відпустив їй гріхи.

Історія блудниці є для вірян прикладом справжнього каяття, до якого перед розп’яттям кличе нас Господь. 

Страсна середа – день молитовний, не можна сваритися та засуджувати інших людей. Натомість потрібно займатися благодійністю, допомагати стареньким та хворим. Танці, співи, розважальні ігри цього дня під забороною. У Страсну середу суворо дотримуються посту.

Також у Велику середу люди наводять ідеальний порядок у своїх помешканнях, готуючись до Пасхи. Господині приступають до декорування домівок великодніми атрибутами.

У третій день Страсного тижня прийнято обливатися святою водою. Цей обряд символізує очищення душі і тіла перед святкуванням Пасхи. Важливо, щоб після обливання тіло висохло саме, витирати рушником не потрібно.

За народними віруваннями, заготовлені в цей день великодні яйця пролежать довше і не втратять своєї свіжості.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал