Вакцинований Моршин очима журналістки "Еспресо.Захід"

У місті-курорті вже понад 70% вакцинованих мешканців і наразі лише один хворий.

Журналістка "Еспресо.Захід" відвідала містечко на Львівщині, де відбувся екперимент з масової вакцинації мешканців.

Понад 70% місцевих у містечку Моршин на Львівщині провакциновані від COVID-19 вже другою дозою. Після затяжного карантинного застою у місті нарешті відродився туризм: санаторії та готелі повністю заповнені, а туристи відчувають себе безпечно у місті.



Історія з вакцинацією у Моршині почалася ще у квітні цього року. Тоді Міністерство охорони здоров’я запустило пілотний проєкт, аби вакцинувати якнайбільше місцевих.

"За кілька тижнів до запуску масової вакцинації ми створили робочу групу під керівництвом голови міста, - розповідає керівник Моршинської міської лікарні Геннадій Юкшинський. - Ми запрошували на вакцинацію людей. На початку було безліч запитань. Бувало, в сім’ї дружина проти вакцинації, а  чоловік хоче. Тоді ми зверталися до кожного мешканця будинку і квартири. Як на мене, отримали непоганий результат".

За словами Геннадія Юкшинського, до початку масової вакцинації шість десятків людей були хворі на COVID-19. Нині зафіксовано лише один позитивний випадок невакцинованого пацієнта. Він переносить хворобу вдома у легкій формі.



А тим часом вакцинація  у місті триває. Місцевих вакцинують трьома вакцинами: Astra Zeneca, Coronavac  та Phizer. Лікар-терапевт відділення загальної практики сімейної медицини Андріана Онуфрів-Янко розповіла, що люди продовжують активно приходити, аби захистити себе.

"Усі активно зголошуються вакцинуватися, - наголошує медик. - Працюємо щодня, календар завантажений. Вакцина поступає вчасно, жодних проблем  з доставкою чи отриманням немає. Є можливість отримати свою дозу вакцини вчасно. Серед найпоширеніших побічних ефектів — підняття температури, біль у руці, втома та сонливість, але вони швидко минають".

Ольга-Аліна Тимків прийшла вакцинуватися у моршинську лікарню вже вдруге. Каже, це було спонтанним рішенням. Подумала, рано чи пізно усі змушені будуть вакцинуватися, тож довго не вагалася.

"Особливих побічних ефектів не було, - зізнається Ольга. - Дещо боліла рука, але за кілька годин все минуло. Підвищення температури не було, почувала я себе чудово. Чимало моїх знайомих вакцинувалися і серед них теж не було побічних ефектів. Усі себе почували досить добре".



Відтак місто нині кишить туристами. Приїжджають з усієї України та навіть з-за кордону. Пан Василь приїхав із сім’єю з Черкас. Каже, сам двічі вакцинований, але у Моршині почуває себе більш безпечно.

"Те, що місто у переважній більшості вакциноване зіграло визначальну роль у виборі місця для відпочинку, - каже пан Василь. - Загалом ми полюбляємо лікуватися у санаторіях. Ми раніше знали, що тут масово провели вакцинацію. Тож не вагалися з місцем відпочинку".

На десять днів відпочивати у місто приїхала також і пані Наталя.

"Я вакцинована двічі "коронаваком", тож без проблем поїхала сюди відпочивати. Спокійно ходжу вулицями, лише у закритих місцях одягаю маску", - зазначила туристка.

Серед місцевого населення також ми не знайшли невакцинованих людей. Усі, хто зустрічався на нашому шляху, мали одну або й навіть дві дози вакцини від коронавірусної інфекції.

"Краще вакцинуватися, ніж хворіти, - переконана місцева мешканка Оксана. - Побічних ефектів майже не було: трішки рука боліла, трішки була втома, але досить швидко все минуло".

Міський голова міста Руслан Ільницький вважає, що результат, якого досягло місто у боротьбі з коронавірусом, ефективний.

"Ми виконали завдання, яке ставило МОЗ щодо охоплення 70% населення вакцинацією, - наголошує міський голова. - Бачимо вже результати з точки зору спаду захворюваності за весь час. З травня у нас зафіксовано лише три позитивних випадки COVID-19. Другий результат — економічний, адже Моршин — курортна зона і економіка міста залежить від туристів. Нині проблема відпала, адже усі санаторії та готелі міста заповнені повністю".



Попри те, що понад 70% місцевих вакциновані у місті ще залишаються певні обмеження. Далі зберігається масковий, температурний режими, а також проводять активну дезінфекцію. Втім у місті сподіваються, що велика кількість вакцинованого населення дасть свої результати і масова пандемія їх більше не торкнеться.

Фото: Христина Парубій

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.