В Україні з'явилося дві бригади пілотів дронів

Уже понад п'ять тисяч керманичів БПЛА випустили в школі дронів. Це дві бригади пілотів, котрі вже виконують бойові завдання на полі бою

Навчання та випуск відвідала журналістка "Еспресо.Захід".

П'ять тисяч військових вже навчилися професійно кермувати дронами. Це дві бригади пілотів, котрі вже виконують бойові завдання на полі бою. Школа почала свою роботу торік у березні після початку повномасштабного російського вторгнення. Центр відкрився на базі 125-ї бригади Сил територіальної оборони. Керівник бригади тоді повірив у технології і, як підсумок, невдовзі на фронті працюватимуть дві бригади пілотів дронів.

"Це історія команди, – каже співзасновник школи, офіцер ЗСУ військовий з позивним Академік. – Торік у березні ми відкрили небо. Над нами тоді сміялися, казали, які дрони, про що мова, це забавки, це інструмент фотографування, знімання весіль. Ми імплементували це у військову доктрину, ми довели, що це має значення. Ми навчилися використовувати цивільні дрони для виконання бойових задач".

Військових вчать досвідчені інструктори, котрі мають досвід у війні з Російською Федерацією. Дмитро вже має бойовий досвід і знає, як працювати з дроном на полі бою. На початку повномасштабного російського вторгнення, він за допомогою БПЛА знищував окупантів на Київщині.

"Був випадок, ми підняли дрон, побачили, що їде колона, – пригадує Дмитро. – Підняли арту, розвалили, приїхали на бусі і добили їх. Все, завдання виконане. Було 20 двохсотих та кілька полонених. Ефективно відпрацювали. І лише п'ять хвилин "пташка" була в небі".

Досягати таких успіхів вчиться Іван. Він з 2014 року їздить на передову, як волонтер. Возить необхідні речі для військових на лінії фронту. Неодноразово з передової були запити на безпілотники. Тож вирішив сам навчитися бути очима військових.

"На сьогодні дрон – девайс, устаткування, яке має бути у десантників в розрахунку на п'ять – вісім людей, – каже Іван. – У будь-якому випадку має бути маленький дрон, який має розвідати і провести розвідку. Це необхідна річ, яка має бути в кожному розрахунку". 

"Ми тут вчимо хлопців самих азів, – каже старший інструктор Ігор Островський. – Ми вчимо не тільки літати, але й проводити розвідку та коригування. Дуже багато знань надаємо". 

Загалом за тиждень інструктори вчать пів сотні військових. Це люди з різних підрозділів Збройних сил України. І вже невдовзі вони вирушать у зону бойових дій, аби знищувати окупантів.