В Україні триває спалах поліомієліту. У МОЗ пояснили, як захиститися від цієї хвороби

Торік випадки захворювання виявили у двох областях — Закарпатській та Рівненській. В одного з пацієнтів — півторарічної дитини — розвинувся параліч

До Всесвітнього дня боротьби з поліомієлітом, яке у світі відзначають 24 жовтня, Міністерство охорони здоров'я розповіло, чому варто зробити щеплення від цього захворювання, передає "Еспресо.Захід".

Поліомієліт — це гостра, потенційно смертельна інфекція, збудником якої є вірус, що вражає нервову систему та часто має незворотні наслідки. В одному випадку з 200 випадків поліо спричиняє невиліковний параліч. 5–10% з тих, кого паралізувало внаслідок поліомієліту, у результаті ураження дихальних м'язів, помирає. 

Після одужання може розвинутися постполіомієлітний синдром. Діти, які, здається, повністю вилікувалися, можуть відчувати нові м'язові болі та слабкість. У декого з тих, хто перехворів на поліомієліт, параліч може проявитися набагато пізніше, у дорослому віці. Подекуди — навіть через десятки років після первинної недуги! 

Ліків проти цієї хвороби не існує, проте від неї можна захиститися завдяки вакцинації. Якщо дитина пройде повний курс відповідно до Національного календаря щеплень, отримає захист на все життя. Важливо знати, що вакцина не здатна спровокувати поліомієліту. Це може зробити тільки вірус! 

Дитина повинна отримати шість доз вакцини від поліо.

У два та чотири місяці малюку вводять інактивовану поліомієлітну вакцину (ІПВ). Вона захищає дитину від паралічу та запобігає потраплянню дикого поліовірусу до центральної нервової системи малюка. 

У 6 та 18 місяців дитина повинна отримати щеплення оральною поліомієлітною вакциною (ОПВ). Таке ж щеплення слід повторити у 6 та 14 років. Вакцина ОПВ формує імунітет у кишківнику та, відповідно, запобігає поширенню вірусу. Вкрай важливо забезпечити вакцинацію дітей з хронічними захворюваннями, оскільки вони більш вразливі до інфекцій. 

Всі щеплення, виконані згідно з Нацкалендарем, безплатні. 

Якщо дитина пропустила вакцинацію, необхідно звернутися до свого сімейного лікаря чи педіатра, який складе індивідуальний графік щеплення. 

Як зазначають у МОЗ, протягом останніх 20 років вакцинація проти поліо врятувала від хронічного поліомієліту 5 мільйонів дітей. 

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.