В Угорщині зізналися, що стягували "певні військові сили" уздовж західного кордону України в лютому минулого року

Перед російським вторгнення в Україну Угорщина стягувала певні військові сили уздовж західного кордону України, однак не для участі в нападі, а щоб контролювати ситуацію на кордоні

Про це розповів  в інтерв'ю "Європейській правді" угорський військовий експерт Андраш Рац, який тоді працював у Центрі стратегічних досліджень та безпеки уряду Угорщини, передає "Еспресо.Захід".

За його словами, Угорщина у лютому 2022 року справді зібрала "певні військові сили" біля кордону з Україною, але склад цих сил був не таким, як з російського боку.

"Росія зібрала наступальні сили. Угорські сили, спрямовані до вашого кордону незадовго до вторгнення РФ, не були наступальними", – заявив Рац.

Він зазначив, що це був "план Б" на випадок російського вторгнення, який передбачав, що почнеться потужна гуманітарна криза та піде масштабний потік біженців з України. Тож потрібно було б запезпечити їх наметами, лікарями, ліжками, їжею та іншим – все це могли зробити відповідні армійські підрозділи.

Також угорська влада побоювалися заходів збройних груп в Угорщину, як це було при розпаді Югославії.

Щодо понтонів, які були зібрані уздовж кордону, Рац пояснив так: "Причина присутності понтонів – те, що Угорщина готувалася до можливого удару Росії по мостах, у тому числі по мосту Чоп – Захонь, де є один з ключових пунктів перетину кордону. Тож були плани, що у разі, якщо Росія руйнує міст – угорці разом з українською стороною можуть швидко навести переправу через Тису, щоб дати змогу біженцям перетинати її".

Експерт наголосив, що українська сторона знала про всі ці дії і навіть існувала координація між Будапештом і Києвом.

"Тоді ні на мить не йшлося про можливий напад на Україну. Ми взагалі не направляли до кордону наступальну техніку. Там не було жодного танка, не було артилерії, не було боєприпасів і логістики поставок, обов'язкових для будь – якого нападу", - підсумував Рац.