У "чорному снігу" на Прикарпатті виявили перевищення ртуті

Спеціалісти запевнили, що загрози для життя людей немає, адже сніг перетворюється на воду, а вона проходить очищення.

Про це повідомляє "Суспільне", передає "Еспресо.Захід". 

До Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області надійшло багато скарг та звернень від громадян щодо кольору снігу. 16 грудня працівники зібрали перші проби снігу. За два дні, 18 грудня, фахівці взяли повторно три проби з в'їзду та виїзду у місто, а також на майдані Різдва у Галичі.

Начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби в області Віталій Фіглевський розповідає, щодо дослідження снігу у законодавстві не передбачено певних норм, тому спеціалісти орієнтувалися на норми поверхневих вод.

Проби снігу перевіряли на вміст: кадмію, свинцю, ртуті, а також проводили фізико-хімічні дослідження.

"У центрі Галича та біля ветлікарні сніг був візуально чорний, сірий, і це бачимо на фізико-хімічних дослідженнях. При нормі 20°C колір та вміст забруднення становив від 25°C до 30°C. На площі майдану Різдва фахівці виявили незначне перевищення вмісту ртуті. Але сніг перетворюється у воду, а вона проходить очищення, фільтрацію, тому загрози для життя людей немає", — розповів Віталій Фіглевський.

Додає, в управлінні з’ясовують причину виникнення чорного та сірого снігу у Галичі.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку