Успіння, або Внебовзяття Пресвятої Богородиці: чи померла Діва Марія?

15 серпня Католицька церква відзначає свято Успіння Пресвятої Богородиці, присвячене спогадам про кончину Божої Матері Марії і її тілесне вознесіння на небеса.

Ранні християнські пам`ятники містять різні і, часто, суперечливі відомості про те, де і як довго жила Богоматір після закінчення земного життя Христа. Згідно з бажанням Богоматері, її тіло було поховане в Гефсиманії біля Єрусалиму, між могилами батьків і Йосифа Обручника. Через три дні до могили прийшов апостол Хома, відсутній в Єрусалимі в день її кончини, але замість тіла Діви Марії в гробниці були троянди.

Тілесне узяття Богородиці на небеса, так само як і її свобода від первородного гріха, є догмою католицького віровчення. У це християни вірили ще з часів середньовіччя, але офіційно такий догмат був оформлений в католицькій церкві лише нещодавно – в 1950 році Папою Пієм XII.

За католицьким догматом, після закінчення земного життя Діви Марії, її душа і тіло були взяті до Небес. Після цього Богородиця була коронована Королевою Небес. У католицькому богослов'ї остаточно не вирішене питання, чи завершення земного життя Богородиці означає її смерть, хоча більшість середньовічних західних богословів уважали, що Пречиста дійсно померла.

У багатьох країнах Європи цей день є офіційно вихідним. Цікаво, що у Польщі у цього свята є ще одна назва – Matki Boskiej Zielnej, – що в перекладі з польської означає "Трав'яної Божої Матері". Саме в цей день в костелах освячують квіти, трави, лікарські рослини й плоди.

Зазначимо, що у православних християн Успіння Богородиці цьогоріч припадає на 28 серпня.

Публікація створена на основі матеріалів з вікіпедії.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.