Українські воїни відновили меморіал Василю Сліпаку на Донеччині

Монумент захиснику України, учаснику бойових дій на Сході Василю Сліпаку - відновили.

Про це інформує на сторінці у Фейсбук 30 окрема механізована бригада ім. князя Костянтина Острозького, передає "Еспресо.Захід".

Понівечиний па'мятник Василю Сліпаку поблизу селища Луганське Донецької області вже відновини.

"За кілька днів ми відновили меморіал Василю Сліпаку без жодної подряпини. За кілька років відбудуємо і Україну, яка буде без жодного росіянина", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, ми повідомляли, що поблизу селища Луганське Донецької області російська армія знищила пам'ятник захиснику України, волонтеру, учаснику Революції Гідності та бойових дій на Сході, всесвітньому оперному співаку, солісту Паризької національної опери - Василю Сліпаку. Монумент, встановили  у 2019 році на місці загибелі співака.

Довідково. Василь Сліпак — всесвітньо відомий український оперний співак, соліст Паризької національної опери, волонтер, учасник Революції гідності та бойових дій на сході України. Позивний "Міф". Загинув у бою від кулі снайпера. Кавалер ордена "За мужність" І ст., Герой України, кавалер ордена "Золота Зірка".

Народився Василь Сліпак у Львові 20 грудня 1974 року. Співати почав рано. Шестирічним на сільському весіллі заспівав пісню тріо Мареничів "Тиша навкруги". 

На початку 90-х, відразу після проголошення незалежності, Василь Сліпак із братом Орестом, солідаризуючись із людьми з особливими потребами, були серед перших, які долучилися до руху "Віра і світло", спільнота "Веселка", що утворилася при храмі свв. Володимира і Ольги у Львові.

У 2004 році був активним учасником Помаранчевої революції.

Під час Революції гідності мав контракт в Опері — не міг прибути до Києва. Та з початком Євромайдану очолив волонтерський рух — координував у Франції громадські акції, спрямовані на підтримку України. 

Уперше поїхав на війну у травні 2015 р. Пробув там понад місяць. Позивний "Міф" на честь Мефістофеля з'явився відразу. Воював у Пісках у районі Донецького аеропорту. Брав участь у боях за Авдіївку у складі 1-ї окремої штурмової роти 7-го окремого батальйону Добровольчого українського корпусу (ДУК ПС) — не через політичні переконання, поїхав туди, де брали добровольців. Повернувся пораненим.

Вдруге поїхав на фронт у вересні 2015 року, у с. Водяне під Маріуполем, на лінію зіткнення, у жовтні повернувся до Парижа.

Улітку 18 червня 2016 року втретє поїхав на Донбас, щоб доправити зібрану допомогу захисникам-добровольцям, і планував залишитися там на півроку. Але 29 червня 2016 року, виконуючи бойове завдання як кулеметник у складі 1-ї штурмової роти Добровольчого українського корпусу "Правий сектор" (ДУК ПС), загинув у бою близько 6:00 від ворожої кулі калібру 12.7 мм, яку випустив снайпер з великокаліберної гвинтівки.

Василь Сліпак ціною власного життя врятував побратимів. Українські захисники відбили атаку російських збройних формувань на смт Луганське (Бахмутський район Донецька область) з боку міста Дебальцеве та перейшли у контрнаступ, посунувши противника з двох укріплених позицій на висотах поблизу с. Логвинове.

 Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook–сторінку.