Українська громадськість звернулась до влади через закриття "Міжнародного меморіалу"

Представники українських громадських організацій звернулись до української влади через закриття в Росії інституцій, які бережуть історичну пам'ять.

Про підписання відповідної заяви зазначили в Центрі досліджень визвольного руху, передає "Еспресо. Захід". 

Науковці та нащадки жертв комуністичного тоталітарного режиму звернулися до влади й міжнародної спільноти з вимогою надати належну політичну і юридичну оцінку політичним репресіям щодо правозахисників та правозахисних організацій з боку російської влади та президента Росії.

"Після розпаду СРСР Росія, яка оголосила себе його правонаступницею, взяла курс на розкриття злочинів комуністичного тоталітарного режиму. Такі абревіатури як ГУЛАГ, СЛОН та інші, нарешті показали справжнє обличчя режиму, що протягом 70 років винищував мільйони людей на своїй території за спротив, освіченість, право говорити та думати без цензури. Велику просвітницьку роботу щодо комуністичних репресій з 1987 року забезпечували Правозахисний центр "Меморіал" і "Міжнародний Меморіал". Поки російський політичний ландшафт змінювався, а російська влада дедалі більше боялася відкрити світу архіви радянських спецслужб, ці організації у співпраці з істориками та правозахисниками різних країн збирали факти та відкривали Україні та світу мільйони імен репресованих та невинно вбитих радянською владою. 

Відкриття правди про наше історичне минуле не подобалося виконавцям злочинів та їхнім нащадкам, що продовжували працювати в системі російської влади, яка, попри фасадні зміни в країні, не планувала змінюватися", – йдеться в опублікованій заяві. 

Читайте також: Микола Княжицький. Боротьба зі свободою у Росії – продовження гібридної війни з Україною

"Сьогодні російські чиновники на чолі з Владіміром Путіним називають розпад СРСР катастрофою, що стало дороговказом для всієї державної машини Росії на згортання процесів переосмислення минулого та засудження злочинів комуністичного режиму", – додають ініціатори звернення. 

Владу закликають належно відреагувати й надати політичну та правову оцінку діям російських посадовців щодо приховування злочинів комуністичного тоталітарного режиму та заборони діяльності "Меморіалу". На думку підписантів, потрібно наголосити на небезпеці перебування українських громадян на території Росії та надати допомогу в евакуації тим, хто опинився там під загрозою репресій. А також звернутися до міжнародних європейських партнерів щодо ініціювання Міжнародного трибуналу над комуністичним тоталітарним режимом. 

Заяву вже підписало багато громадських організацій, зокрема: Центр досліджень визвольного руху, ГО Харківська правозахисна група, Мирослав Маринович, проректор УКУ, в'язень сумління (1977-1987), ГО "Інститут масової інформації" та інші

Заяву можна підписати за посиланням. 

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.