"Україна ризикує перетворитися на сировинний придаток для Туреччини", – Андрій Веселовський про загрозу зони вільної торгівлі

Українські експортери наразі вивозять із країни насамперед сировину: зерно та "катанку", натомість турецькі – готові продукти.  

Зона вільної торгівлі з Туреччиною, угоду про яку підписали під час візиту президента Реджепа Тайїпа Ердогада до Києва, має не лише переваги, а й загрози. Насамперед через те, що турецька промисловість значно випереджає українську. Про це в ефірі програми "Підсумки з Анною Валевською" заявив експредставник України в ЄС, ексзаступник міністра МЗС Андрій Веселовський, передає "Еспресо.Захід".   

"Ми не лише повинні дякувати президенту Ердогану, треба також дбати про те, аби всі торговельно-економічні умови, які маємо у відносинах з Туреччиною, були збалансовані, – каже Андрій Веселовськи. – Угоду про Зону вільної торгівлі загалом підписано в непоганих умовах, якщо відносини між Україною та Туреччиною залишиться статичними –  такими, як сьогодні. Але Туреччина все більше розвиває промисловий потенціал, а ми все більше перетворюємося на сировинний придаток, і для Туреччини в тому числі".

За словами Андрія Веселовського, Україна має зробити все можливе, аби у структурі нашого експорту не зменшувалася вага готового продукту. Адже зараз значна частина товарів, які Україна продає за кордон, – це сире зерно та "катанка", тобто метал.    

"Завдання Верховної Ради – створити таке законодавство, щоб українським виробникам було вигідніше продавати готовий товар. Бо поки що законодавство сприяє тому, щоб продавалося сире зерно", – каже Андрій Веселовський. 

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку