Україна має бути за столом переговорів, - Валерій Чалий

Дивує пасивність української дипломатії у ситуації, коли про Україну говорять без України, - вважає дипломат

Надзвичайний і Повноважний Посол України Валерій Чалий висловився з приводу перемовин, які провадить Москва із Заходом без залучення найвищих представників з Києва. Свою позицію він виклав у "Студії Захід" на Еспресо, розмовляючи з журналістом Антіном Борковським. Про це інформує "Еспресо.Захід".

"Я розумію, якщо держсекретар президенту України один раз подзвонив і щось повідомив, якусь ситуацію, з’ясував якісь факти і далі рухається процес. Таке буває і було раніше, - каже Валерій Чалий. - Але якщо вже чітко встановлена схема – з президентом України говорить держсекретар США, при цьому президент Сполучених Штатів Байден каже, що прямий діалог лідерів – це правильний формат, і сказав, що розмова з Зеленським буде. Тобто як буде – після всього, як уже Путін свого досягне, а потім повідомлять нас про результат. Це неправильний сценарій. І мене дивує, що наша дипломатія спокійно спостерігає за цим процесом".

Досвідчений дипломат наголошує на тому, що "технологічно навіть складно довести Путіну свої якісь позиції в такому форматі. Тому це треба міняти, Україна має бути за столом переговорів".

За інформацією Валерія Чалого, 10 січня має бути зустріч делегації на чолі з першим заступником держсекретаря США Вікторії Нуланд і заступника глави МЗС Росії Сергія Рябкова в Женеві. "Вони будуть обговорювати - і Держдеп, і Пентагон, далі Росія-НАТО 12 січня, і далі ОБСЄ. І в мене велике питання – у цей тиждень, який буде дуже насичений, - де тут Україна?", - риторично запитує український політик.

"Я не думаю, що це правильні рішення. Насправді, я вважаю, що зараз відбувається сценарій, при тому, що нас заспокоюють, не найкращий для України. Тому що потім виходити з цієї ситуації, коли не всі питання проясненні з Україною в безпосередніх переговорах, неможливо".

"Найгірший сценарій для України – ми про нього часто говоримо - якщо сильні світу цього повирішують питання, а потім як звернуться до України, то виявиться, що навіть за бажання президента, виконавчої влади і навіть за підтримки монобільшості в парламенті контрреволюційні рішення не пройдуть. Вони не сприймаються українським суспільством, а особливо активною частиною громадянського суспільства", - підсумував Валерій Чалий.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.