Україна екстрадувала до Чехії шахраїв, які видурили у громадян понад 7,5 млн євро

Національна поліція під конвоєм Нацгвардії передала 5 членів шахрайського угруповання правоохоронцям Чехії через міжнародний пункт пропуску "Краківець" Львівської області. Ще одного фігуранта екстрадують незабаром

Про це повідомили у Нацполіції України, передає "Еспресо.Захід".

Двоє громадян — з України та з Чехії — організували в Дніпрі "колцентри", куди залучили до роботи ще понад 20 людей. "Працівники" телефонували громадянам Чехії, називалися співробітниками служби безпеки банку та казали, що банківські рахунки користувачів нібито зламали, і щоб урятувати кошти, їх потрібно перевести на інший рахунок, який самі ж надавали. Окрім цього, після "банку" постраждалим телефонувала нібито поліція, підтверджувала справжність зламування рахунку та теж казала, що потрібно переказати гроші на інший.

"Достовірність цієї інформації підтверджували іншим дзвінком — нібито, від поліцейського, що підтверджував достовірність зламу рахунку та необхідності переводу грошей на інший рахунок", — йдеться у повідомленні.

Унаслідок шахрайських дій 665 чехів втратили більш ніж 7 млн 609 тисяч євро (300 млн 733 тисяч грн).

Правоохоронці розповіли, що до розслідування цього злочину залучили понад 100 українських та чеських поліцейських. Вони працювали за процесуального керівництва Офісу генерального прокурора та підтримки Європолу та Євроюсту у складі JIT The Joint Investigation Team. JIT — це угода про створення спільної слідчої групи, яку уклали поліція України та Чехії. Ця угода й допомогла оперативному розслідуванню.

У Чехії проти фігурантів розслідують кримінальну справу за фактом шахрайства, їм загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі.

В Україні ж відносно інших злочинців слідчі Нацполіції розслідують кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 та ч. 1., ч. 2 ст. 255 Кримінального Кодексу України. Підозрюваним загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі.

Застереження: відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа визнана невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вина не буде доведено в законному порядку і встановлено позовним вироком суду.