Ударом по Бурштинській ТЕС, яка постачала електрику до ЄС, Росія хотіла злякати Європу, – Волинець

На фоні зупинки постачання газу обома нитками Північного потоку-1 у ЄС помітний дефіцит електрики, який частково компенсувався імпортом з України

Про це заявив "Еспресо.Захід" керівник Незалежної профспілки гірників, народний депутат Михайло Волинець. 

"Бурштинську ТЕС у радянські часи будували, аби експортувати електроенергію в Польщу, Чехію, Словаччину. Вона була розміщена у так званому енергоострові – працювала синхронно з енергосистемою ЄС, на відміну від решти української енергосистеми. І, маючи надлишкові потужності, до понеділка Бурштинська ТЕС експортувала електроенергію в Європу, – каже Михайло Волинець. – Ударом по цій електростанції 10 жовтня, Росія хотіла показати Європу, на що вона здатна. Мовляв, і газу ми вам не дамо (бо є версія, що до підриву газопроводу Північний потік причетна сама РФ). Тобто ця ракетна атака мала на меті залякати не лише українців, але й ЄС".

За словами Михайла Волинця, ДТЕК, якій належить електростанція у Бурштині, досить швидко відновили пошкоджені лінії та обладнання та долучити резервні потужності, аби відновити експорт до Європи.

"Я розмовляв з керівництвом станції 11 жовтня. Вони мали намір ще ввечері відновити постачання електроенергії за кордон, – каже Михайло Волинець. –  Я вважаю, що це правильне рішення, хоч в Україні також є дефіцит генерації.  Бо, по-перше, це заробляння валюти, яка потрібна для нашої економіки. По-друге, генерувати з Бурштина електроенергію в центр України чи до Києва, де потужностей не вистачає, неефективно через величезні втрати". 

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.