"У вас є інстинкт самозбереження", - Артемій Троїцький про різницю між Україною та Росією

Здається, не було ще жодного випадку під час українських президентських виборів, щоб не переміг опозиційний кандидат, - розмірковує російський опозиціонер.

"У вас є інстинкт самозбереження, тому "провернули" два Майдани і зробили в країні загалом, я так сказав би, дивлячись ззовні – чи то з Росії, чи то з Європи – демократичну країну", - так пояснив головну різницю між українцями та росіянами відомий культуролог і дисидент Артемій Троїцький у "Студії Захід", відповідаючи на запитання журналіста Антіна Борковського.

Про це інформує "Еспресо.Захід".

"У кожному разі це країна (Україна, – ред.), де влада змінюється регулярно. І, здається, не було ще жодного випадку під час українських президентських виборів, щоб не переміг опозиційний кандидат. Це дуже добре. Це само по собі вже багато важить. Навіть якщо перемагають популісти або праві чи консерватори – в кожному разі народ має змогу висловити і просунути свою волю, свій вибір. Це прекрасно. Про це ми в Росії навіть мріяти не можемо. Тому що в нас влада категорично незмінна. І всі чудово знають, що якби люди не проголосували, все одно "намалюють", як у Лукашенка 80%, Путіну 69% – і все залишиться на своїх місцях. І це одна з причин, чому люди так апатично поводяться. Вони не вірять у зміни, про які співав Віктор Цой", - сказав Троїцький.

Він пояснює це тим, що, по-перше, "народ у Росії, звісно, за 20 століття дуже сильно втомився. От якщо в народу України, скажімо, залишився кураж, енергія…".

Але, на думку російського інакодумця, багато в чому шанс його земляків на демократію було упущено з вини опозиції.

"Опозиція не була достатньо серйозною. От коли я був на Майдані, то побачив, що таке рішучість, що таке тверде бажання йти до кінця. У Москві й Петербурзі, де виступав на мітингу, я цього не побачив. Одна річ, коли ти стоїш стіною і готовий на все, а зовсім інша – коли гуляєш і тусуєшся, це абсолютно різні настрої. Я один-єдиний раз бачив цю міць, силу в Росії, і це було 19-20 серпня 1991 року, коли московська молодь – оці всі панки, хіпі, рокери й інші, декілька десятків тисяч молодих людей, яким нічого було втрачати і були спраглі пригод і свободи, – стали навколо "білого дому", звели барикади – це було потужно. На жаль, у мене склалося враження, що за ці три дні 1991 року вся енергія з москвичів вийшла", - резюмував Артемій Троїцький.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку