У Тернополі відбулося перше засідання робочої групи щодо Почаївської лаври

У четвер, 16 лютого, відбулося перше засідання робочої групи, яка вивчає правомірність використання комплексу споруд Почаївської Свято-Успенської лаври московським патріархатом

Про це повідомив голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко, передає "Еспресо.Захід".

"Розірвати угоду і вигнати з Почаївської Свято-Успенської лаври московський патріархат як церкву ворога і агресора. Такими є ключове завдання робочої групи", - наголосив голова облради. За його словами, робоча група створена 27 січня, а сьогодні відбулося її перше засідання.

Відтак комісія ретельно вивчає документи, факти порушень використання землі та розглядає усі можливі передумови та обставини для розірвання договору та визнання його нікчемним.

"Договір про оренду уклали на 49 років. Та в документах в жодному місці не вказано про приналежність УПЦ до московського патріархату. Йдеться лише про Українську православну церкву", - додав Михайло Головко.

Зазначимо, Почаївська Успенська лавра на Кременеччині – друга після Києво-Печерської лаври найбільша православна святиня в Україні. До комплексу Почаївської лаври входить близько двох десятків споруд, зведених на 12 гектарах землі. До пам'яток архітектури національного значення належать лише шість будівель, які займають земельну ділянку більше двох гектарів і перебувають на балансі Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника, а власником комплексу споруд є держава. 

У користування Українській православній церкві московського патріархату Почаївську лавру передали у 2003 році.