У Славську прогримів фанк: як минув перший фестиваль української фанкової музики

У вихідні, 31 липня та 1 серпня, у Славську відбувся перший музичний гастрофестиваль "Славсько Фанк". Захід зібрав близько восьми тисяч гостей. 

Деталями події з "Еспресо.Захід" поділився директор фесту Віталій Соболевський.

У рамках фестивалю фанкової музики виступили відомі українські гурти та виконавці, зокрема, серед запрошених музик були вокально-інструментальні ансамблі "Кобза" та "Арніка", співаки Степан Гіга, Зеновій Гучок, Василь Зінкевич і гурти "LatexFauna", "Our Atlantic". Хедлайнером фесту став відомий гурт "Воплі Відоплясова". Основним завданням заходу, за словами Віталія Соболевського, було поєднання українського популярного фанку 1970-х і сучасної української музики. 

Вибір музики саме 1970-х приурочили до виходу фільму "Вусатий фанк". До речі, цю кінострічку разом з документальним кіно "Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго" транслювали в кінозоні фестивалю. 

Проте гості фесту насолоджувалися не лише музичним супроводом. На території проведення заходу відвідувачі мали змогу почастуватися стравами бойківської кухні. Також була змога навчитися гончарної справи, ліпки з глини та майстерності виготовлення декоративних свічок. Навчання відбувалось у форматі майстер-класів. 

Окрім цього, на фестивалі завершився симпозіум скульпторів, що творили свої ескізи просто перед відвідувачами. П’ятеро українських скульпторів протягом 10 днів витесували з каменю роботи на гірськолижну тематику, адже Славське, як відомо, один з найдавніших гірськолижних курортів України. Дні фесту стали фінальною фазою симпозіуму, скульптори завершували свої роботи. Тепер створені ескізи можна розглянути на центральній алеї Славського. 

Ініціатором проведення музичного гастрофесту є Славська селищна громада. "Славсько Фанк" відбувся у межах партнерської програми "Культура. Туризм. Регіони" Українського культурного фонду та Держагентства розвитку туризму. 

Директор фестивалю розповідає, що захід минув успішно, хоча не дуже пощастило з погодою, адже в неділю, до прикладу, падав дощ. Проте погодні умови ніяк не змінили програми проведення свята. Тож, оскільки перший фест виправдав усі очікування організаторів, Славська громада вже планує продовження на наступний рік. 

"На фестивалі мені найбільше сподобалась музика, бо я люблю народні мотиви. Та й зараз українська естрадна музика дуже популярна серед молоді, тому поруч зі старшим поколінням "запалювали" й мої однолітки. Відкриттям для мене стали діджеї, що поєднували український фанк з іноземними хітами. Здебільшого відвідую рок-фестивалі, тому "Славсько Фанк" був новим досвідом, і однозначно позитивним! Наступного року обов’язково приїду ще раз", – розповіла Дзвенислава Сіра, гостя заходу. 

Віталій Соболевський пояснює чому проведення схожих заходів є важливим для розвитку України: "У зв’язку з ковідними обмеженнями внутрішній туризм усе більше набирає обертів, і скрізь по Україні ми спостерігаємо переповненість туристичних мікроцентрів. Щоб зробити внутрішній туризм цікавішим, необхідно проводити масштабні івенти, що не лише розважатимуть гостей, а й нестимуть культурну цінність та пізнавальний аспект. Наприклад, Славське, на нашу думку, має зберегти свій український колорит і при цьому відповідати сучасним трендам молоді".

На думку пана Соболевського, такі фестивалі як "Славсько Фанк" допомагають українцям зберігати пам’ять про найяскравіші моменти розвитку української культури. "Так сталося, що ми, на жаль, зараз до кінця не розуміємо, настільки крутою є музика таких гуртів, як-от "Кобза". Але я впевнений, що молодь, яка відвідала фест, по-іншому почала сприймати українську музику й українство загалом. Наша просвітницька місія полягає в тому, щоб підсвічувати найвдаліші моменти в історії української культури. Потрібно пам’ятати про наш успіх, щоб мати ще більше схожих злетів", – підсумував Віталій Соболевський. 

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.