У Румунії сенаторка закликає вдертися в Україну й забрати Буковину та Зміїний

Румунська сенаторка Діана Шошоаке подала до парламенту законопроєкт, який вимагає анексувати українські території, які колись були частиною міжвоєнної Румунії

Про це повідомляють румунські телеканал DiGi24 та газета România liberă, передає "Еспресо.Захід". 

Сенаторка Шошоаке внесла до парламенту проєкт закону з вимогою "денонсації Договору про добросусідство та співпрацю між Румунією та Україною", що ратифікований законодавством Румунії. Пропонований нею документ зобов'язує анексувати території України, які колись були частиною міжвоєнної Румунії. Зокрема, йдеться про "Північну Буковину, Герцу, Бугевкул (Кагул, Болград, Ізмаїл), історичний Марамуреш та острів Серпі". А можливо це лише через оголошення війни з боку Румунії та відкриття нового фронту в Україні. 

За словами парламентарки, ця пропозиція має на меті уникнути примусової етнічної асиміляції румунів в Україні.

"Законодавчу пропозицію про денонсацію Договору з Україною та повернення румунських територій від України не можна плутати чи тлумачити в будь-який спосіб як підхід до війни.

Але мир не може ґрунтуватися на примусовій етнічній асиміляції румунської меншини, що є практикою Української держави, і не тільки щодо румунської меншини, а й щодо інших етнічних меншин (Угорщина заявляє про таке ж несправедливе ставлення Києва до угорської меншини)", - йдеться у заяві, надісланій партією SOS Румунія.

Інша причина, яку назвала сенаторка, пов’язана з допомогою, яку Румунія надала Україні та українським біженцям після початку війни, яку розпочав Путін. Тому вона каже, що Україна мала би віддати землі, де проживають брати-румуни. 

Зазначається, що екссенаторка партії AUR та засновниця іншої сили SOS Румунії, продовжує свою антиукраїнську пропаганду, тепер вже на законодавчому рівні. Такою ініціативою вона публічно підтримує виступ колишнього президента РФ Дмитра Мєдвєдєва, який ще влітку торік заявив, що Румунія хоче анексувати території України.

Також Шошоаке є хорошою подругою російського посла в Бухаресті. Зокрема, зазначається, що під час останнього візиту до представництва Кремля в Румунії сенаторка поїхала відзначати "підсумки спецоперації" в Україні. 

Загалом законодавча ініціатива Діани Шошоаке є частиною офіційної лінії Москви, пишуть румунські ЗМІ, яка після початку повномасштабної війни намагалася переконати міжнародну громадськість, що інші сусідні з Україною країни також хотіли би розпочати конфлікт за повернення територій, що в минулому були у їх складі.