У річці поблизу Бурштинської ТЕС екологи виявили перевищення норми забруднення води у понад 130 разів

Державна екологічна інспекція провела дослідження води у річці Гнила Липа та ґрунту поблизу неї.

Про це повідомляє Еспресо.Захід з посиланням на агенцію новин "Галка".

У грудні 2021 року Державна екологічна інспекція Карпатського округу провела дослідження води у річці Гнила Липа та ґрунту поблизу неї (в районі Бурштинської ТЕС) і виявила значне перевищення допустимого забруднення – від 66 до 139 разів. 

За інформацією "Галки", напередодні програма “Схеми” опублікувала розслідування про засекречену аварію на Бурштинській ТЕС.  У ДТЕК, коментуючи розслідування,  запевнили, що воно не відповідає дійсності.

Згодом на фейсбук-сторінці "Франківськ 112" з’явилося відео "Обвідний канал біля Бурштинської ТЕС, який впадає в р. Гнила Липа, 18.12.2021р". На ньому помітно ймовірне забруднення водойми невідомою речовиною, яка утворює плівку на воді. 

Редакція зазначає, що відео було зняте вранці 18 грудня за такими координатами – 49.211686,24.701103 – це район села Бовшів поблизу Бурштинської ТЕС. Канал впадає в річку Гнила Липа.

У Державній екологічній інспекції Карпатського округу повідомили, що відібрали проби поверхневих вод обвідного каналу золовідвалу №1, 2 Бурштинської ТЕС та річки Гнила Липа.

"За результатами лабораторних досліджень виявлено підвищений вміст завислих речовин (показник, що характеризує кількість домішок, яка затримується при фільтруванні проби) у воді обвідного каналу золовідвалу Бурштинської ТЕС – 2037 мг/дм3.

Крім того, встановлено перевищення нормативів гранично допустимої концентрації по завислих речовинах у річці Гнила Липа нижче скиду вод з обвідного каналу золовідвалу Бурштинської ТЕС у районі моста у селі Бовшів – 1360 мг/дм3 при допустимому значенні гранично допустимої концентрації забруднюючої речовини у поверхневих водах (фон + 0,75 мг/дм3) – 9,75 мг/дм3 (у 139,5 рази).

Також проведено відбір проб ґрунту вздовж обвідного каналу золовідвалу. За результатами лабораторних досліджень встановлено забруднення ґрунтів неполярними вуглеводнями (нафтопродукти) 2516 мг/кг при фоновому значенні 38 мг/кг (перевищення у 66 разів).

Матеріали перевірки, за якими встановлено забруднення вод та ґрунтів, направлено до ГУНП в Івано-Франківській області", - йдеться в повідомленні.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.