"У парламентському карантині потреби немає, він вигідний лише монобільшості", – В'ятрович

Карантин у Верховній Раді вигідний лише одній політичній силі – партії "Слуга народу". Хоча насправді коронавірус не заважає роботі парламенту, відтак депутати цілком могли б працювати й далі.

Про це у коментарі для "Еспресо.Захід" розповів народний депутат України від "Європейської солідарності" Володимир В'ятрович. 

Нардеп переконаний, що небажання монобільшості в такий складний час працювати і ухвалювати серйозних рішень щодо обороноздатності країни може призвести до справжньої катастрофи. 

"У вівторок буде останній робочий день, бо вже вирішили, що Верховна Рада буде йти на карантин. І це – справді катастрофа, бо ми мали 38 вихідних днів перед тим, а зараз додатково ще два тижні не будемо працювати у пленарному режимі. Це абсолютно неприпустимо в ситуації, коли Україна перебуває перед серйозною загрозою. Тим паче, що ми йдемо на ці умовні канікули, не ухваливши фактично жодних серйозних рішень, які б мали зміцнити українську обороноздатність. 

Єдині два потрібні рішення за цей пленарний тиждень: одне стосувалось ратифікації угоди з Великобританією щодо можливого отримання допомоги по підтримці Збройних сил України, зокрема флоту, друге – зміни до закону про розгортання системи територіальної оборони. Всі інші законопроєкти, над якими ми працювали цей тиждень, не мають нічого спільного зі зміцненням обороноздатності країни, і це – катастрофічно. Ми не ухвалили вкрай важливих рішень про розподіл бюджету, в якому на дороги закладено в десять разів більше коштів, аніж на армію", – наголосив В'ятрович.

Депутат каже, що в парламенті цілком вистачає депутатів, аби ухвалювати закони. 

"Насправді у Верховній Раді кількість нардепів не є критично малою. Єдине, що зараз бракує голосів для того, щоби ухвалювати закони виключно силами партії "Слуга народу". 

В їхній партії й справді велика кількість депутатів відсутня, можливо хворі. Але, можливо, їм варто повчитися справжньої політики, коли треба ухвалювати закони, як компроміси між різними політичними силами? Натомість вони воліють взяти паузу – для того, щоб знову повернутись до формату, коли будуть ухвалювати закони, які потрібні тільки одній політичній силі", – підсумував В'ятрович.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.