У пам'ять про загиблого друга: благодійники подарували лікарні дороговартісне обладнання

Нагадаємо, 31-річний львів'янин Геннадій Нечай загинув за нез’ясованих обставин у жовтні торік, коли їхав на велосипеді по вулиці Княгині Ольги, впав із мосту (тоді на цій ділянці проводилися ремонтні роботи, проте комунальники належно її не обгородили і не ознакували) та потрапив під вантажний потяг. Медики більш, як 10 днів боролися за його життя, а друзі – чергували у реанімації та збирали "всім світом" кошти на лікування молодого чоловіка. Однак дива не сталося. Серце Геннадія, який отримав численні травми, зупинилося.

"Гена любив життя, а тепер допомагатиме жити іншим", - кажуть товариші загиблого. Кошти, які вони збирали на його порятунок, вирішили витратити на добру справу – допомогти Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центру придбати "електроніж", сучасне хірургічне електрокоагуляційне обладнання BOWA ARC 250, яке використовують при 90% оперативних втручань. Це вже буде другий такий комплект у лікарні.

Фото пресслужби ЗУСДМЦ

"Для нас було дуже важливо, щоб ці кошти пішли туди, де зможуть принести найбільшу користь. Гена любив допомагати людям і завжди був підтримкою для всіх нас. Думаємо, він би схвалив наш вчинок і зрадів тому, що можна буде допомогти багатьом діткам", - кажуть друзі покійного Андрій Шмідт і Соломія Масюк.

Як розповіли "Еспресо.Захід" у пресслужбі медзакладу, один такий комплект - BOWA ARC 450 - уже є в "арсеналі" лікарів ЗУСДМЦ, де щодня виконують надскладні оперативні втручання (понад 1,5 тисячі на рік). Додатковий пристрій розширить можливості надання необхідної допомоги важкохворим діткам, адже хірурги зможуть одночасно прооперувати двох пацієнтів.

Загальна вартість апарату становить 324 тисячі гривень, з них 215 тисяча, а це 60% вартості обладнання, передали друзі Геннадія Нечая. Решту коштів зібрав БФ "Крила надії".

"Основним пріоритетом діяльності нашого фонду є надання якісної, суперсучасної, безпечної допомоги нашим дітям. Тому ми завжди підтримуємо проєкти розширення спроможності, у цьому випадку - хірургічної служби ЗУСДМЦ, та допомагаємо закупити нове сучасне обладнання", - поділилася думками засновниця БФ "Крила Надії" Наталія Ліпська.

Нагадаємо, торік у лікарні провели першу у Львові та у Західній Україні трансплантацію нирки у дитини, а загалом - дві такі операції. Цьогоріч у стінах медзакладу запрацює "Клініка онокології та трансплантації кісткового мозку", де проводитимуть пересадку кісткового мозку дітям. У планах лікарів - продовжити проведення трансплантацій нирок та розпочати проведення пересадок печінки. "З огляду на це, подароване електрокоагуляційне обладнання для операційної є вкрай важливим та необхідним", - запевняють фахівці ЗУСДМЦ. Тож бажання друзів Геннадія Нечая, щоб зібрані на його лікування кошти були спрямовані на порятунок життів, у лікарні обіцяють реалізувати на 100%.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.