У МОЗі розповіли, до яких лікарів українці можуть звертатися без е-направлення. Повний перелік

Напряму пацієнти, як відомо, можуть звертатися до лікарів первинної медичної допомоги — сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів. При цьому в умовах війни внутрішньо переміщені громадяни можуть звертатися до будь-яких лікарів загальної практики, не укладаючи декларації

Про це нагадали в Міністерстві охорони здоров'я України, передає "Еспресо.Захід".

Саме лікарі "первинки" вирішують, чи треба скерувати пацієнта до вузького спеціаліста, які додаткові обстеження й процедури той повинен прийти, чи потрібна йому госпіталізація тощо. На прийом до вузькопрофільного фахівця сімейні лікарі, терапевти й педіатри формують електронне направлення. Проте у зв'язку з війною, в зоні активних бойових дій та на тимчасово окупованих територіях можуть виписувати й паперові.

До окремих вузьких спеціалістів пацієнти можуть звертатися й самі: 

● гінеколога, зокрема дитячого;

● психіатра;

● нарколога;

● стоматолога (надає безплатну планову допомогу для дітей та невідкладну для дітей і дорослих);

● фтизіатра (фахівця з лікування туберкульозу);

● лікаря, в якого пацієнт перебуває під наглядом у зв'язку з хронічним захворюванням.

Також е-направлення не потрібне, якщо пацієнт потребує екстреної медичної допомоги. Така допомога надається безплатно всім без винятку, без направлення й підписаної декларації з лікарем "первинки".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.