У мерії знову перенесли питання про забудову у історичному центрі Львова

Питання про надання містобудівних умов кафе "Перлина Львова", що на площі Князя Осмомисла, 3 і площі Звенигородській, 4 знову перенесли. 

На засіданні виконавчого комітету вирішили не ухвалювати рішення по проєкту нового будівництва на місці незавершеного і перенесли це питання, - повідомляє "Еспресо. Захід".

До нового проєкту виникли запитання в активістів. Адже об’єкт належить до Світової спадщини ЮНЕСКО як частина "Ансамблю історичного центру Львова". А Закон про охорону пам'яток визначає окремий порядок здійснення будівництва на таких територіях.

Начальник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко визнає - будинок і справді перебуває в зоні ЮНЕСКО.

"Дозволу від ЮНЕСКО не потрібно, але можна інформувати комітет історичної спадщини ЮНЕСКО. Це потрібно робити тоді, коли будуть видані містобудівні умови.

Попереднє будівництво велося законно, але з порушенням, тому воно було зупинене. Об’єкт затулив вікна сусіднього будинку. Тому передбачається демонтаж еркера і вирівнювання.

Ми не можемо залишити цю площу так, як є зараз, з початком будівництва і без перспектив його закінчення".

Натомість голова комісії архітектури, містобудування та розвитку території Львівської міської ради Олексій Різник наголосив - у проєкті рішення йдеться не про реконструкцію, а саме про новий об’єкт.

"Якщо це нове будівництво, як вказано в рішенні виконавчого комітету, а не реконструкція, то, відповідно, тут мала б бути реставрація. Адже це об'єкт в межах зони ЮНЕСКО. А якщо це нове будівництво, то до нього встановлюються інші вимоги, ніж до реконструкції, до нього повинні бути застосовані державні будівельні норми й правила.

Включаються вимоги стосовно відступів - адже є певні параметри, які в заявленому рішення виконкому не відповідають нормам", - сказав Різник. 

Крім того, голові депутатської комісії не сподобалося, що про виїзне засідання виконкому - на місці майбутнього будівництва - не було повідомлено.

"Питання суто процесуальне: якщо було виїзне засідання, тоді чому про нього ніхто не попередив? Якщо відкрити порядок денний і графік проведення виконкому, то, відповідно, про їхнє засідання мало б бути проведено в загальному порядку. Цього не було. А коли тебе ні про що не повідомляють, то й документів у повному складі не представлено. Тому виникають певні думки.

Якщо це стосується справ при блокуванні будинків, то було б логічно, щоб той, до кого приблоковують, надавати відповідну згоду".

Лілія Онищенко вважає, що новий проєкт мав би сподобатися досі незадоволеним мешканцям.

"Пропонований проєкт є достатньо толерантним і вписаним в навколишнє середовище. Вважаю, що його треба підтримати і завершити, те що було. За попереднім проєктом будинок мав еркер, який затулив вікна. Згідно з новим проєктом, еркера не буде", - зазначила чиновниця.

У підсумку остаточного рішення про надання містобудівних умов не ухвалили. 

Секретар Львівської міської ради зауважив, що будівництво потрібно завершити максимально швидко, бо виникнуть проблеми з іншими, сусідніми будинками. За його інформацією, там уже замокають стіни.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.