У Львові  знайшли "нафту". Львівський модернізм відтепер систематизований у нововідкритому Музеї

183 твори 76-и авторів, які охоплюють період від 1914 року аж до постмодернізму.

Нарешті, сталося те,  про що останній рік так багато говорили і чого так сильно очікували: 5 травня у Львові відкрили Музей модернізму. Мова про "бомбову" експозицію зі 183-х творів 76-и авторів, що охоплює період від 1914 року аж до постмодернізму і не тільки розкриває розвиток львівського модернізму та говорить про нього як про цілісне явище, а  вперше представляє авангард саме як частину української історії, а не чиєїсь, інформує "Еспресо.Захід".
 


 

Як зауважив на відкритті Тарас Возняк - директор Львівської національної галереї мистецтв (чиєю філією Музей модернізму є), коли заходить мова про модернізм, то, як правило, на гадку спадають Казимир Малевич, Олександра Екстер, Володимир Татлін, інші митці, що генерували модерну думку, але презентували Київ, Харків, Одесу, а в нас начебто нічого не відбувалося. Однак насправді це далеко не так. І це засвідчила виставка львівського авангарду, яка відбулася півтора року тому в Музеї сучасного мистецтва Корсаків у Луцьку, і яку підготував львівський мистецтвознавець Богдан Мисюга. Тарас Возняк відразу загорівся ідеєю провести таку виставку у Львові. А з ідеї виставки вже виникла ідея музею. Оскільки Львівська національна галереї мистецтв у своїх фондах мала далеко не все, то їй допомогли Національний, Делятинський краєзнавчий музей та приватні колекціонери.

"У Львові є біля мільйона творів такого рівня творів, як є тут (тільки з того, що бачив я), - сказав на урочистості  тепер уже керівник Музею модернізму Богдан Мисюга.  - Це справді дуже серйозний капітал. Тобто ми ходимо по золоті. Якщо би в центрі Львова відкрили нафтову шахту, що би відбулося? Керівник області покликав би двох заступників і сказав би, що треба шукати інвесторів, "розганяти середовище" і спробувати це продати пізніше. Так от – нафту вже знайшли. Наступний крок – ті твори приватних колекціонерів, які є тут, треба викупити по дорогій ціні. Чим дорожче, тим більше вони вартуватимуть на світовому ринку".

Про цю експозицію ми вже писали. Лишень зауважимо, що новий культурний осередок працюватиме в усі дні тижня, окрім понеділка. Від середи по п'ятницю  - з 11 до 17 години. А у суботу та неділю з 10:00 до 18:00.

Фото Ярини Коваль

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.