У Львові вшанують архітектора Василя Нагірного в його ювілей

У Львові у бібліотеці НУ "Львівська політехніка" вшанують 175-річчя архітектора Василя Нагірного, за проектами якого збудована кожна четверта церква Галичини

Про це повідомила співорганізаторка події Науково-технічна бібліотека НУ "Львівська політехніка", інформує Еспресо.Захід. 

28 березня у Науково-технічній бібліотеці НУ "Львівська політехніка" говоритимуть про визначного галицького архітектора Василя Нагірного. Подія приурочена його 175-літтю. 

Як розповіла "Еспресо" за іншої нагоди дослідниця життя і творчості Василя Нагірного Наталя Філевич, цей чоловік, що всього у власному житті добився самотужки,  є автором понад двох сотень храмів - практично кожна четверта церква Галичини збудована за його проєктом. Свого часу не маючи жодної матеріальної підтримки, але маючи сильне бажання вчитися, він опинився на навчанні у Федеральній політехнічній школі Швейцарії в Цюріху, по закінченні якої  майже 10 років  пропрацював  у цій країні на різних будівельних посадах. Спостерігши, як живуть швейцарці, загорівся ідеєю організувати Швейцарію в Галичині. Залучаючи кращих фахівців у тій чи іншій галузі, створив або був дотичний до створення у Львові  товариств та організацій, які вивели життя місцеве життя на новий рівень.

Як наголошують організатори, діяльність архітекторів - батька і сина Василя та Євгена Нагірних - визначних діячів української культури та історії, свідомо замовчувалась в часи Радянського Союзу і лише у середині 90-х років їх імена були повернені і знову введені у культурний обіг, передовсім завдяки старанням багатолітнього директора Львівської галереї мистецтв Бориса Возницького ( тепер Львівська національна галерея мистецтв ім. Б.Г. Возницького). Популяризаторська робота, збереження і опрацювання архіву родини Нагірних — Левів, що провадилися спільно з нащадками Василя Нагірного, що проживають у США, уможливили організацію низки заходів присвячених цвим видатним людям. Зокрема - видання альбомів "100 церков Нагірних. Церкви Василя Нагірного" та "100 церков Нагірних. Церкви Євгена Нагірного".