У Львові військові, які втратили кінцівки, створили футбольну команду

Ветерани війни, які втратили кінцівки на полі бою, реабілітуються у Львові завдяки футболу. Бійці створили свою команду та проводять тренування двічі на тиждень

Про це пише Львівська міська рада, передає "Еспресо.Захід". 

Нещодавно з ініціативи отців-салезіян і тренера Богдана Мельника сформувалась команда Pokrova Lviv AMP, у складі якої  14 гравців – це військові з ампутованими кінцівками.

"Двічі на тиждень ветерани тренуються на футбольному полі молодіжного центру святого Івана Боско та мають амбітну мету – зіграти на чемпіонаті України серед гравців з ампутованими кінцівками і потрапити у Лігу чемпіонів", – йдеться у повідомленні. 

34-річний капітан команди Костянтин Кашула – з міста Ужгород, що на Закарпатті. На війну пішов добровольцем і пройшов військове навчання у Британії. Опісля служив у 5-тій окремій штурмовій бригаді. Взимку цього року, виконуючи бойове завдання під Бахмутом, отримав важке осколкове поранення і втратив ногу. Лікувався в кількох містах України, і вже на реабілітацію та протезування потрапив до Львова. Зараз ветеран багато займається спортом і навіть їздить з Ужгорода до Львова, аби зіграти у футбол, бо каже, що це – найкраща реабілітація.

Фото: Львівська міська рада

"Я люблю футбол, і після того, як Богдан (тренер команди) приїхав у реабілітаційний центр і запропонував мені займатися футболом, в мене очі загорілися. Сам займаюся і хочу, щоб хлопці долучалися і знали, що не все втрачено, що, маючи ампутацію, можна далі жити і продовжувати займатися спортом, проходити реабілітацію футболом. Футбол допомагає фізично, тому що ти стабільно стоїш на ногах, вже можна і без милиць пострибати, можна на одній милиці дальні дистанції долати", – ділиться ветеран.

Тренер та один із засновників команди Богдан Мельник каже, що для нього честь бути наставником ветеранів і допомагати їм відновлюватись. Він їздить по реабілітаційних центрах міста й області та запрошує ветеранів грати у футбол. Так вдалося зібрати команду на 14 гравців, які вже пройшли лікування і зараз на реабілітації.

Ветерани знімають протези і бігають та відбивають м’яч з допомогою милиць

Перед виходом на поле ветерани знімають протези і бігають та відбивають м’яч з допомогою милиць. Також вони мають різні вправи і розминки перед грою. Участь у грі беруть по 7 гравців з команди – 6 польових та 1 воротар. У польових гравців ампутована нижня кінцівка, у воротарів – верхня. Польові гравці грають без протезів, використовуючи ліктьові милиці для руху. Тренер переконаний, що і підготовка до тренування, і сама гра, і обговорення опісля – все це допомагає ветеранам не лише фізично, а й психологічно. 

Фото: Львівська міська рада

"Ми лише у вересні розпочали тренування, а вже у жовтні наш гравець зіграв у складі національної команди у Лізі націй. Також є Ліга чемпіонів, є національні чемпіонати в багатьох країнах світу – тобто це досить розвинений вид спорту. Під час тренувань хлопці повністю забувають про те, що їх може боліти нога, якої насправді нема – тобто забувають про фантомні болі. І підготовка до тренування, і сама гра, і обговорення, і обід – все це як свій колектив, і, на мою думку, кращої реабілітації, ніж спорт, просто не існує", – розповідає Богдан Мельник.

Наразі вони співпрацюють з Українською асоціацією футболу для людей з інвалідністю – аби згодом створити національний чемпіонат з футболу серед гравців, зокрема ветеранів, з ампутованими кінцівками.