У Львові відкрили відремонтовану площу Коліївщини

У неділю, 12 вересня, у Львові після реконструкції, урочисто відкрили площу Коліївщини.

Про це повідомляє Львівська міська рада, передає "Еспресо.Захід". 

Оновленою площею  завершується проект "ReHERIT: Спільна відповідальність за спільну спадщину", який розпочався у 2018 році та реалізований управлінням охорони історичного середовища Львівської міської ради, Центром міської історії, Лабораторією міського простору та Відділом культури Уманської міської ради за фінансового сприяння Європейського Союзу.

"Площа, оновлена як сучасний громадський простір, та ознакування історичних будівель та місць є частиною осмислення та поваги до історії та спадщини середньовічного єврейського кварталу", – додають в ЛМР. 


Фото: ЛМР

Під час реставрації замінили усі інженерні мережі, переклали бруківку на проїжджій частині, замінили мощення тротуарів і самої площі, а також відновили криницю на тому місці, де вона була ще у ХІХ ст. Цікаво, що на площі вмонтовані крісла, а не лавки. Адже мешканці площі мали перестороги, що лавки провокуватимуть під їхніми вікнами в нічний час великі шумні компанії.

Читайте також: У Львові під час розкопок виявили фрагмент 700-річного муру

Замовником робіт з облаштування простору площі Коліївщини виступило управління охорони історичного середовища. Загальна вартість – 3 236 758 грн, з яких кошти ЄС – 2 289511 грн, решта ж – кошти бюджету міста.


Фото: ЛМР

Зазначимо, що раніше  мер міста Андрій Садовий повідомляв, що для площі вже є нова робоча назва – площа Сусідів.

"Ми будемо розповідати про тих людей, які тут жили в різні періоди та часи. Але всі вони жили в мирі: українці, євреї, поляки, австрійці, німці. Тому ця площа має особливу енергетику", – додав він. 

Однак на таку пропозицію мера у Львові відреагували по-різному. Володимир Гірняк, голова координаційної ради партії "Громадянська позиція" зазначав, що Гайдамаччина – дуже складна сторінка нашої історії. Але це наша історія. Нам з нею жити і нам її осмислювати.

"А на 30-му році Незалежності красти нашу пам'ять – це недопустимо. Може, Садовий ще відмінить вивчення у львівських школах поеми Шевченка "Гайдамаки", через її "неполіткоректність"? Мотивація Садового дуже проста. Зробили, відновили, у партнерстві тощо, а тепер давайте Львів прогнеться під чиїсь захцянки і ліквідує назву, яка комусь муляє очі. Нічого не маю проти славного міста Умань, але коли голова Львова хизується, що партнером проєкту відновлення площі Коліївщини стало Управління культури Уманської міської ради, то це якийсь сюрреалізм.", – наголошував Гірняк.

Христина Соболь

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.