У Львові триває боротьба за відновлення автентичного вигляду вілли на вул. Котляревського
У Львові вже тривалий час боряться за відновлення автентичного вигляду давньої вілли на вулиці Котляревського, 47, спроєктованої фірмою знаного архітектора Івана Левинського
Про це повідомляє "Еспресо.Захід".
У середу, 17 серпня, відбулося чергове засідання виконавчого комітету Львівської міської ради, у центрі якого була проблема давньої вілли Дзядоня Дзелінського, збудуваної у 1903-1906 роках фірмою відомого українського архітектора Івана Левинського за проєктом Альфреда Захаревича.
Давній будинок має дві надбудови: скляна конструкція із правого боку, через яку замуровані автентичні сходи та закритий вхід, а також велика дерев’яна конструкція-тераса позаду будинку, разом зі скляною надбудовою, не витримані у стилі будівлі.
"Якщо говорити про веранду позаду, вона повністю реалізована всупереч законодавству, тому що не йшла за процедурою проєктування, експертизи, введення у експлуатацію. Просто на неї право власності було оформлене реєстратором однієї із сусідніх сільрад, наближеної до Львова. Щодо бокової веранди ще у 2006 році за розпорядженням Франківської адміністрації був дозвіл на реконструкцію з добудовою. Але, по-перше, тут є більша площа, ніж було сплановано, по-друге, зроблено абсолютно не так, як було у проєкті. Ми підняли архівні дані, за якими там була легка прозора конструкція, зараз ми бачимо масштабнішу будову, яка за твердженнями архітекторів, зовсім не пасує цій будівлі", – пояснює заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач.
Натомість власник переконаний, що усі дії щодо реконструкції цієї бокової тераси здійснив правильно. Проте погоджується, щодо внутрішньої забудови – процедуру порушив.
"Я направду дбаю за цей будинок, я за власні кошти зробив реконструкцію цієї вежі, яка фактично була зруйнована. Я зробив реконструкцію сходів усередині, – переконує пан Роман і додає те, що згодний повернути автентичний вигляд сходам, якщо йому дозволять залишити конструкцію позаду будинку. – З тяжким серцем я годжуся відкрити ті сходи, але я б просив переглянути ршення з приводу естетики цієї надбудови".
Тим часом у міськраді запропопнували компромісний варіант для відновлення будівлі без повноцінного знесення надбудованих елементів, але таким чином, аби вони не дисонували із автентичною основою.
"Мені дуже позитивно, що пан Роман сьогодні все ж таки погодився відкрити ті сходи (ред. сходи під бічною надбудовою). Тому що на останній нараді питання зайшло у тупик, – говорить керуюча справами виконкому Наталія Алєксєєва. – Можливо такими маленькими кроками і відгризаннями ми доб’ємося того, що отримаємо гарніший та якісніший вигляд пам’ятки".
Поки що рішення про повний демонтаж не приймали, натомість виконком виділив ще два тижні для того, аби все ж напрацювати консенсус у цьому питанні. Тоді буде прийнятий остаточний варіант дій щодо добудов.
Окрім того, сьогодні також почався розгля справи щодо повернення віллі автентичного вигляду у Львівському окружному адміністративному суді.
- Нагадаємо, на попередньому засіданні виконкому рішення примусвого демонтажу вже відтерміновували.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе