У Львові проводять змагання зі спортивного орієнтування

Уже сьомий рік поспіль у Львові проходить Lviv Open Cup зі спортивного орієнтування.

Про змагання "Еспресо.Захід" розповів головний суддя Кубка, керівник Львівської обласної федерації зі спортивного орієнтування Юрій Бадан. 

Відкритий кубок Львова зі спортивного орієнтування стартував у п’ятницю, 30 липня, та триватиме до неділі, 1 серпня. Його проводить місцевий клуб LeO-team спільно з Львівською обласною федерацією зі спортивного орієнтування та Управлінням спорту ЛМР. 

За першість борються 450 учасників. Окрім львів’ян, у рамках заходу змагаються гості з майже всіх областей України та п’ятеро закордонних гравців. Міжнародність Lviv Open Cup забезпечують представники Білорусі, Польщі, Молдови, Румунії та Швеції. 

Усі учасники змагаються у 26 вікових і гендерних категоріях. Так у категорії Kids беруть участь діти віком до 8 років, вони долають дистанції разом зі своїми батьками. Цьогорічному наймолодшому учаснику лише 2 роки, він змагатиметься у візочку. Найстаршому учаснику – 81 рік. Для кожної вікової групи сплановано відповідні дистанції, що відрізняються складністю та протяжністю.

Змагання проходять у три етапи. У перший день учасники долають середню дистанцію "Кам’янка" на території Брюховицького лісового масиву. Наступного дня спортсмени мають пройти подовжену дистанцію у Винниківському лісопарку. В останній день змагань проводять півфінал і фінал Кубка – йдеться про спринтерську дистанцію в місті, в районі вулиці Миколайчука.  

Ареною фінішу є територія школи №97. Тож у районі Миколайчука у неділю, 1 серпня, можливе ситуативне перекриття руху на пішохідних переходах, яке, проте, триватиме не більш ніж 10 секунд. Пан Балан запевняє, що учасники Кубка жодним чином не перешкоджатимуть життю міста. 

Цьогорічним нововведенням на заході є орієнтація на екокультуру сортування відходів. За словами організаторів, це вперше в Україні на схожих змаганнях впроваджують систему сортування сміття. 

"Змагання зі спортивного орієнтування завжди проходять на природі, тож ми часто практикуємо прибирання лісу. Наші учасники – це громадяни, що дбають про довкілля. Навіть, буває, що ми залишаємо територію лісопарків чистішою, ніж вона була до проведення нашого заходу. Але цього разу особливо звертаємо увагу на те, щоб зібране сміття не потрапило на загальні полігони, а було використане для переробки", – пояснює Юрій Балан.

Окрім цього, організатори та учасники Lviv Open Cup долучаються до благодійної ініціативи зі збору коштів для лікування маленької львів’янки Вікторії Полюги, в якої виявили генетичну хворобу – спінальну м’язову атрофію. 10% зібраних стартових вкладів підуть на лікування Вікторії.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.