У Львові пропишуть правила для малогабаритного електротранспорту

У Львові хочуть врегулювати правила користування електричними транспортними засобами. Це питання винесуть на сесію Львівської міської ради 8 липня. За словами депутатів, це буде перший крок до врегулювання і нормалізації руху. 

Як розповів у коментарі для Еспрес.Захід депутат ЛМР Володимир Лесик, міськрада намагається встановити межу, з якого віку можна кататися на такому електротранспорті. 

"Є дуже великий перелік електричних засобів і їх конфігурацій – моноколесо, скутери, самокати, сігвеї, гіроборди тощо. Усі вони можуть розвивати чималу швидкість. Найперше ми визначаємо, що самостійно пересуватися на перелічених транспортних засобах можна від 14 років. До 14 років – виключно в супроводі батьків. Це мають зрозуміти і батьки, і їхні діти. 

Наступне: де не можна кататися? Не можна на дорогах і трамвайних коліях. Це два основні, ключові моменти. У решті місць можна – пішохідні зони, сквери, парки, але з обмеженням швидкісного режиму", –  пояснив депутат. 

За словами Володимира Лесика, європейський досвід показує, що головним правилом є заборона пересування на електричних транспортних засобах дорогами для автотранспорту:

"Це дуже небезпечно, оскільки такі транспортні засоби легкі, їх може затягнути повітрям від великогабаритних авто. До того ж, вони не можуть здійснити поворотів. Руками сигналізувати про поворот також неможливо, бо ними тримають кермо. Будь-які нерівності – і малі колеса виявляються непристосованими до такого. Тому дуже важливо всі ці правила прописати і щоразу при порушенні показувати, де саме про це написано".

За дотриманням цих правил мають стежити патрульні.

"Є встановлені правила, що у Львівській ОТГ можна їздити за цими правилами на певних пристроях. Тоді патрульні слідкуватимуть, хто порушує і, відповідно, штрафуватимуть за порушення правил благоустрою.

У нас є муніципальна варта, районні адміністрації, служби парків. Вони будуть зобов'язані за цим стежити. Коли поліція бачить когось на проїжджій частині на такому транспортному засобі  – це вже порушення. Штраф передбачено законом про адміністративні правопорушення, від 360 до 1200 гривень".

Щодо обладнання зон для катання на легких електричних транспортних засобах, то депутати кажуть, що технічно зробити це фактично неможливо, бо є різні вулиці й забагато конфігурацій транспортних засобів. Тому враховували ключові моменти.

За новими правилами благоустрою також визначать місця, де такий легкий транспортний електрозасіб не можна залишати:

Також у Львові планують заборонити перевозити на легких електрозасобах пасажирів. 

Зауважимо, в Києві міська влада підписала меморандум з власниками прокату самокатів. Там зобов'язали власників легких транспортних засобів контролювати їхній рух. Однак це не вирішує питання приватного транспорту. 

Читайте також: Мода чи потреба? Львів заполонили електросамокати. Фото

Основна проблема у використанні самокатів, гіроскутерів та інших малих електричних засобів – те, що, за чинним законодавством, вони не є транспортом, а їх користувачі не є учасниками дорожнього руху.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу  facebook-сторінку.