У Львові прооперували 9-місячне немовля з Умані, яке народилося без ануса

Відсутність анального отвору у дитини виявили ще у пологовому будинку, а перший етап хірургічного лікування — у Черкаській обласній лікарні. Маленькому пацієнту наклали колостому, через яку міг випорожнюватися кишківник. Завдяки цьому малеча могла їсти й набирати вагу. Але на цьому її проблеми не закінчилися

Про складну реконструктивну операцію, яку провели немовляті, розповіли у Львівській обласній клінічній лікарні "Охматдит", передає "Еспресо.Захід".

Після дообстеження з'ясувалося, що у хлопчика є нориця — вроджений хід від кишківника до сечових шляхів, через що у нього було постійне запалення нирок. Через інфекцію новонароджений змушений був регулярно приймати антибіотики, тож стрілка на вагах наче завмерла: попри повноцінне харчування, поправитися він не міг. А провести хірургічне втручання дитинці із такою малою вагою ніхто із лікарів не наважувався.

Крихітку госпіталізували у клініку "Хірургія Плюс" львівського "Охматдиту", де її обстежили та запланували наступний етап лікування — черевно-промежинну колопроктопластику, яке передбачала ліквідацію колоуретральної нориці.

Як розповіла мама маленького пацієнта, Лілія Грушицька, вона довго шукала, хто робить такі операції й натрапила на журналістську статтю, після чого самостійно сконтактувалася з львівськими медиками. Так її синочок потрапив на лікування до Львівського "Охматдиту". Складне хірургічне втручання, яке виконав завідувач хірургічного відділення Роман Стеник, тривала 7 годин. До операційної бригади ввійшли також завідувач операційно-ендоскопічного відділення Олег Содома, дитячий хірург Микола Микита та лікарка-інтерн, дитяча хірургиня Тетяна Катринець. За її словами, оперували малюка лапароскопічно. Спершу немовляті мобілізували сигмоподібну кишку до місця атрезії, знайшли норицю, наклали на неї кліпси й відсікли її. Після цього провели колопроктопластику — здорову кишку спустили на промежину та сформували повністю новий анус. Зараз він ще не функціонує. Хлопчик випорожнюється через стому. Так зробили навмисно, щоб рана, яка утворилася після формування нового ануса, не інфікувалася. 

За кілька місяців, коли рана загоїться, на новонародженого чекає ще одна операція. Медики повністю з'єднають весь кишківник, відтак дитина зможе нарешті повноцінно випорожнюватися.