У Львові презентували проєкт перекладу Євангелія українською жестовою мовою

Кожну главу Євангелія записують на відео.

В УКУ презентували проєкт "Переклад Євангелія від Марка на українську жестову мову". Це спільна україно-американська робота.

До перекладу Євангелія на жестову мову залучили безпосередньо людей, які не чують. Переклад планують продовжувати упродовж двох років, щоби перекласти весь Євангелія від Марка у серії спеціальних відео. Про це інформує УКУ, передає "Еспресо.Захід".

Переклад Євангелія на українську жестову мову реалізований за допомогою спеціальної методології DOT (Deaf Owned Translation – "Переклад, що належить глухим"), яку розроблено за участі організації з перекладу Біблії "Wycliffe Associates". Так нечуючі християни всього світу, за допомогою цієї методології, опрацьовують і поширюють власні переклади Біблії з національної письмової мови на жестову. До таких проєктів привернута особлива увага, адже глухим та слабочуючим людям по всьому світі бракує матеріалів рідною жестовою мовою.

Над проєктом працює команда з 20 осіб під керівництвом пана Ігоря Кобеля. Є у команді й люди, які не чують. Річ у тому, що саме вони повинні зрозуміти текст, щоб передати зміст. Це вимагає вмілого тлумачення текстів Святого Письма, саме з чим і допомагають біблеїсти.

Кожну главу Євангелія записують на відео, далі показують це відео людям, які не беруть участі у проекті і потім ведеться дискусія, чи все, сказане мовою жестів, є несуперечним і зрозумілим. Лише після цього записують новий уривок із Євангелія.


Фото:УКУ

"У нашій команді є дуже різні фахівці – отці, філософи, біблеїсти, а також самі люди, які не чують. Американська сторона – це фахівці, які спеціалізуються на перекладі Біблії на різні мови. Жестова – одна з них. Цими днями відбулася перша навчальна сесія проєкту, під час якої ми записали перші частини відео. Зараз тривають технічні роботи з обробки відео. Буде ще кілька таких сесій, під час яких ми запишемо наступні частини Євангелія від Марка. Зазвичай такі проєкти тривають 2-3 роки", – розповів "Еспресо.Захід" Ігор Кобель, керівник служби супроводу студентів з особливими освітніми потребами Деканату студентського життя УКУ Ігор Кобель.

Найближчі 2-3 роки волонтери будуть регулярно зустрічатися 2-3 рази на рік. Наступна сесія запланована на листопад 2021 року.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.