У Львові поетів-класиків виведуть з рангу "образи під рушниками"

Новий проєкт покаже творців-класиків живими.

Привернути увагу до постатей українських письменників через музику та дискусії про ювілярів 2021 року – Лесі Українки, Миколи Вінграновського, Юрія Клена, Івана Франка, Павла Тичини, Чайки Дніпрової та Грицька Чубая – має на меті проєкт "POETY. Діалог поколінь", ідейною натхненницею якого є українська співачка та артменеджерка Соломія Чубай і який реалізуватиметься за підтримки Українського культурного фонду. Мова про ініціативу з історією, оскільки два роки тому талановита музикантка, вокалістка гурту "Джалапіта", продюсерка, авторка проєктів "П’ятикнижжя" та "Колискових для Олекси" Соломія Чубай уже організовувала українських музикантів та письменників у починанні "Чубай. Україна. Любов", приуроченому 70-літтю її батька, культового поета Грицька Чубая. Тоді, як і тепер, крім усього іншого, зокрема, йшлося також про те, щоби показати не тільки одне чи кілька імен, а й всю українську культуру крізь століття, інформує "Еспресо.Захід". 

"Проєктом "POETY. Діалог поколінь" – наголошують організатори  з ГО "Львівський культурний центр", –  ми хочемо познайомити з поетами-класиками як з людьми, а не недоторканими пам’ятниками чи "образами під рушничками"; як з молодими людьми, які також мріяли, кохали, печалилися, втікали з дому і бунтували, одружувались та виходили заміж проти волі батьків, боролися за щастя і хотіли бути на своїй землі Українцями, хотіли, щоб їх поважали і просто творити-писати і бути почутими".

"Посприяти тому, щоби ці поети стали для сучасника значно привабливішими, ніж є – ось моє маленьке завдання, – коментує нам Соломія Чубай. – А це, можливо, лише шляхом "виведення" їх "з-під рушників". Адже насправді бронзові пам'ятники завжди будуть менш цікавими, ніж живі люди. Пояснити дітям, чому вони мають вчити напам'ять вірші класиків і пояснити так, щоб ці поети дітей справді заінтригували, щоби їм внутрішньо це стало цікаво, доволі складно. Переконана, якщо буде більше "оживлених" класиків, це стане простіше".

Соломія Чубай наголосила, що проєкт націлений на популяризацію української поезії через музику, розмову про поезію та відеоарт. Зокрема, разом із симфонічним оркестром "INSO-Lviv" та відомими музикантами – Ігорем Гнидиним, Андрієм Коханом, Сашком Главацьким, Томом Луголообі, Софією Сливкою Соломія Чубай зараз записує альбом під ідентичною назвою "POETY. Діалог поколінь", куди увійдуть пісні на слова поетів-ювілярів. Бо через пісню до людського серця легше достукатися. Навіть того, власник якого не має звички заходити до книгарні. Також частиною проєкту стане ряд відеодискусій, де поети-сучасники від маститих до початківців говоритимуть на різні теми з поетами-ювілярами. Наприклад, що би написала Оксана Забужко, якби вона листувалася з Лесею Українкою чи про що написав би Микола Вінграновський Сергієві Жадану, якщо би хтось винайшов машину часу? До проєкту також увійде спеціальний креативним відеоарт від художника Олексія Хорошка. 

Ініціативу "POETY. Діалог поколінь" на широку аудиторію запрезентують у Львові 8 жовтня на сценічному майданчику Ennio Event Square.  

Відео та ілюстрації надала Соломія Чубай

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.