У Львові естетику гробівців на Личакові потрібно буде погоджувати із Вченою радою

У Львові ескізні проєкти гробівців та надгробків, які захочуть встановити на Личакові, відтепер має погоджувати Вчена рада музею

Про це повідомляє Львівська міська рада, передає "Еспресо.Захід".

Таким чином хочуть врегулювати питання естетичного вигляду гробівців та надгробків на Личаківському кладовищі – йдеться про певні вимоги до розміру, облаштування та матеріалів, з яких вони виготовлені.

"Раніше Вчену раду скликали в окремих випадках. Зараз її діяльність буде системною. Вона розглядатиме ескізні проєкти гробівців та надгробків і даватиме свої рекомендації. А вже на основі цих рекомендацій керівник Личаківського цвинтаря буде приймати кінцеве рішення – погоджувати чи не погоджувати їх встановлення, – пояснює начальник відділу охорони та використання об’єктів культурної спадщини управління охорони історичного середовища ЛМР Олег Хандин. – Личаківське кладовище – це все-таки музей, тому хочемо, аби всі гробівці чи надгробки, які з'являються тут, були на належному естетичному рівні".

Для того, щоб встановити надгробок, необхідно звернутися з відповідною заявою та ескізним проєктом до керівника музею, який водночас є і керівником Вченої ради. На основі таких звернень він скликає Вчену раду, яка дає свої висновки і рекомендації. 

Членами Вченої ради є керівники міських управлінь архітектури та урбаністики і охорони історичного середовища. А також скульптори, архітектори, художники та науковці. Зокрема,  скульптор-реставратор Тарас Бенях, художник Олесь Дзиндра, ректор Львівської національної академії мистецтв Василь Косів,  архітектор і реставратор Роман Могитич, доцент кафедри творів мистецтва Львівської національної академії мистецтв Юрій Островський та скульптор, заслужений діяч мистецтв України і народний художник України Василь Ярич.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінкутелеграм-канал та твіттер.