У Львівській ОВА розповіли, скільки звернень щодо виїзду за кордон через систему "Шлях" відхилили цьогоріч

За 2023 рік у Львівській області схвалили перетин кордону через систему "Шлях" для 45% заявників. Загалом було розглянуто близько 5,5 тисяч звернень

Про це під час брифінгу повідомив керівник апарату Львівської обласної військової адміністрації Тарас Грень, передає "Еспресо.Захід". 

У період воєнного стану військовозобов’язані чоловіки віком від 18 до 60 років можуть перетнути кордон з використанням системи "Шлях". Заяви щодо виїзду розглядають обласні військові адміністрації. Середній показник звернень, які схвалили за 2023 рік складає 45%. 

"Ми вимагаємо три блоки документів: відповідні запити військових організацій чи військових частин або інших установ, наприклад освітнього характеру. Другий блок – необхідно подати документи, які підтверджують те, що людина дійсно здійснює перевезення гуманітарного вантажу, а це відповідні спеціальні митні декларації. А також до пакета документів слід додати акти прийому-передачі чи інші документи, які підтверджують передачу набувачам гуманітарної допомоги", – зазначив Грень.

Дозвіл на перетин кордону надають від 30 до 90 днів. Відлік часу починається з моменту перетину державного кордону.

Відомо, що впродовж трьох тижнів листопада через систему "Шлях" кордон перетнули 21 тисяча людей. Майже 400 особам відмовили у такій процедурі, адже вони не підтвердили мету свого виїзду. Наприклад, у жовтні за кордон по системі виїхали 30 тисяч людей, на противагу 700, яким відмовили.

"Основне навантаження лягло на пункти пропуску "Шегині", "Рава-Руська", "Краківець", "Смільниця" та "Грушів", – додав заступник начальника штабу, начальник штабу з відділу організації прикордонного контролю 7 Карпатського прикордонного загону Іван Баран.